Нещодавно з Литовської Республіки повернулися українські діти, батьки яких беруть участь в антитерористичній операції на сході України. Метою подорожі до Вільнюса було ознайомлення з історією Литовської Республіки, її визначними місцями й пам’ятками минулого.

Своїми враженнями від перебування у дружній країні поділився слухач Борщівської філії Тернопільського обласного відділення Малої академії наук України Ігор Данчук.

«Проживали ми у литовських сім’ях, серед наших ровесників. До нас ставилися з великою пошаною – як до своїх рідних дітей. Ми неодноразово відвідували центр дітей та молоді у Вільнюсі, де хокеїсти навчали кататися на ковзанах, а хореограф – танцювати хіп-хоп. Фахівці різних спеціальностей займалися з нами ліпленням із глини, грою на африканських барабанах, їздою верхи, плаванням, вчили  малювати технікою «графіті», – розповів Ігор.

«Для нас були організовані екскурсії до визначних і найбільш відомих місць Вільнюса: краєзнавчого музею, музеїв грошей, автомобілів та доріг. Із зрозумілим хвилюванням відвідали Сейм, побували на параді, присвяченому Дню захисника Свободи. Незабутнє враження справили на нас костел Святої Анни, центральна площа столиці та інші архітектурні пам’ятки», – ділиться враженнями хлопець.

Ігор Данчук також додав: «Висловлюю щиру подяку усім організаторам цієї незабутньої подорожі, а особливо литовській сім’ї Кестаса Пецінліса, яка оточила мене батьківською турботою і любов’ю».

    За інформацією департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *