Вибух ядерної бомби можна побачити і почути по-справжньому -Справжній ядерний вибух можна не тільки побачити, а й почути завдяки історику з Інституту фізики Алексу Веллерштайну (США). Вчений виклав у всесвітній мережі реальне відео ядерних випробувань американських ядерних боєголовок в районі Юкка Маунтін в штаті Невада в 1953 році

Відзнятий матеріал, як пише Веллерштайн у своєму блозі, абсолютно не піддавався монтажу. Тому відео вийшло трохи розмите, але звук збережено оригінальний.

Нагадаємо, раніше більшість таких записів редагувалися, внаслідок чого звук і картинка на них збігалися. “Це, звичайно, зовсім неправильно: швидкість світла набагато більша швидкості звуку і камери розташовані на великій відстані від місця випробувань, тому насправді ударна хвиля приходить приблизно за півхвилини після вибуху.

Це основи фізики, що можуть зрозуміти навіть люди з нетехнічним складом розуму, такі як я”, – пояснив Веллерштайн.

Зазвичай, як підозрює вчений, на відео накладався сторонній звук уже після опрацювання. “Ви набагато краще зрозумієте те, який усе це має вигляд очима звичайного спостерігача. Перешіптування в очікуванні, повільний зворотний відлік на мегафон, реакція на спалах бомби, і, нарешті – після довгої тиші, різкий громовий удар. Це звук бомби”, – написав історик.

За матерілами rus.newsru.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *