Попри бойові дії, що відбуваються на теренах Луганської області, школярі й студенти на підконтрольній українській владі території продовжують мирне навчання та беруть участь у традиційних інтелектуальних змаганнях – олімпіадах і конкурсах.

Із 9 листопада 2014 року на Луганщині розпочався ювілейний ХV Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Цей своєрідний філологічний еверест щороку долають учні 3–11 класів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів, студенти ВНЗ І–ІV рівнів акредитації.

У першому (шкільному) етапі конкурсу, що відбувся в листопаді 2014 року, взяли участь 6407 учнів із 221 загальноосвітнього та професійно-технічного навчального закладу регіону. У другому (міському/районному) та ІІІ (обласному) етапах конкурсу, що відбулися в грудні 2014 року, взяло участь більше однієї тисячі талановитих учнів Луганщини.

24 січня 2015 року в приміщенні Сєвєродонецької загальноосвітньої школи № 14 відбувся IV заключний етап ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У заході взяли участь 29 учнів і студентів, які найкраще розв’язали інтелектуальні завдання попередніх етапів змагань. Учасників привітали традиційні організатори цих змагань – представники Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Ліги українських меценатів.

На урочистому відкритті заключного етапу конкурсу учні та студенти отримали дипломи й подарунки від Ліги українських меценатів, перед учасниками виступили юні таланти Сєвєродонецької загальноосвітньої школи № 14. Складна ситуація в регіоні позначилась і на проведенні конкурсу, адже під час написання робіт учні могли чути відлуння артилерії.

Попереду – очікування на результати заключного етапу (роботи перевіряють у Києві), та сподівання на мир у нашій державі задля створення належних умов для гармонійного розвитку дітей та молоді України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу