ЖЕНЕВА/КИЇВ, 29 січня 2015 року – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочинає кампанію зі збору 3,1 мільярда доларів на допомогу дітям, які потерпають від надзвичайних ситуацій, зокрема й українських дітей. Це – найбільша в історії організації кампанія зі збору коштів, вона допоможе 62 мільйонам дітей у всьому світі, життя яких опинилось у небезпеці через гуманітарні катастрофи. Для допомоги українським дітям ЮНІСЕФ збирається мобілізувати 32,45 мільйона доларів.

 «Від руйнівних природних катастроф до жорстоких конфліктів та епідемій, що швидко поширюються, діти в усьому світі постали перед новим поколінням гуманітарних криз», – зазначила Афшан Хан (Afshan Khan), директор із програми допомоги у надзвичайних ситуаціях ЮНІСЕФ. «На шпальтах газет чи приховані між рядками, надзвичайні ситуації ускладнюються соціальними негараздами, зміною клімату та хворобами, і переслідують дітей сильніше, ніж будь-коли».

Educational kits

 Через складні та нищівні конфлікти, природні лиха та інші надзвичайні ситуації дедалі більше дітей опиняється під загрозою насильства, голоду, захворювань і знущань. Необхідність ресурсів для допомоги цим дітям постійно зростає.

 Більше ніж десята частина всіх дітей у світі, тобто 230 мільйонів, сьогодні живуть у країнах та зонах, уражених збройними конфліктами. В Україні життя 1,7 мільйонів дітей опинилось у небезпеці через ситуацію на сході країни.

 «Ситуація на сході України загострюється щодня та призводить до численних жертв серед цивільного населення, у тому числі дітей. ЮНІСЕФ закликає міжнародну спільноту забезпечити кошти для того, щоб у найкоротший термін збільшити масштаби гуманітарної допомоги. ЮНІСЕФ необхідно 32,45 мільйона доларів, щоб надати своєчасну та надзвичайно необхідну допомогу 600 тисячам дітей і їхнім сім’ям в Україні», – заявила голова ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

 Сьогодні ЮНІСЕФ оприлюднив офіційне звернення для мобілізації коштів «Гуманітарна допомога дітям у 2015 році». У зверненні визначено ціль – охопити 98 мільйонів людей у 71 країні світу, серед яких близько дві третини є дітьми. Більша частина коштів призначається для допомоги дітям у Сирії та регіоні, також пропонується розширити діяльність ЮНІСЕФ в епіцентрі спалаху вірусу Ебола, і в Нігерії, де ситуація надзвичайно погіршилась минулого року через напади озброєних людей. Крім того, ЮНІСЕФ потребує фінансування програм допомоги у «забутих» кризах, де діти залишаються у розпачливій скруті. Зокрема це Афганістан, де ЮНІСЕФ було надано 35 % необхідних коштів, Палестина (23 % від необхідних коштів) та Нігер (35 %).

 «Це звернення стосується дітей у найбільш скрутних обставинах у всіх куточках світу», – зазначив Афшан Хан. «Місце, де народжується дитина, не повинне визначати її долю. Ми повинні потурбуватися та надати все життєво необхідне дітям, які перебувають у надзвичайній скруті», додав він.

 У 2014 році ЮНІСЕФ надав гуманітарну допомогу мільйонам дітей. У тому числі, 16 мільйонів дітей вакциновано від кору, 1,8 мільйонів дітей врятовано від серйозних наслідків недоїдання, 2 мільйонам дітей надано психологічну допомогу і 13 мільйонів дітей отримали доступ до питної води. До того ж, для двох мільйонів дітей було створено кращі умови для отримання освіти, а це – основна частина програм ЮНІСЕФ з реагування на кризу, оскільки навчання та розвиток дає дітям змогу організувати своє життя та допомагає будувати майбутнє.

 В Україні ЮНІСЕФ разом із партнерами надає гуманітарну допомогу дітям, які постраждали від наслідків насильства у східній Україні. ЮНІСЕФ забезпечив питною водою 100 тисяч дітей та дорослих у зоні, ураженій конфліктом. Близько 20 тис. внутрішньо переміщених дітей отримали від ЮНІСЕФ набори з іграми, книжками, фарбами, тощо. Також ЮНІСЕФ надав набори з предметами гігієни для родин переселенців та набори для надання першої допомоги, до яких входять ліки, одноразові медичні матеріали для лікарень.

UNICEF//Ukraine/2015/Pavel Yurkin

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *