29 січня 2015 року під головуванням міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулося засідання Колегії МОН, де розглянули питання сучасних моделей дошкільної освіти. А також підбили підсумки організації правової роботи в Міністерстві освіти і науки у 2014 році, виконання бюджетної програми із забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів за рахунок бюджету 2014 року.

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко зазначив, що сьогодні в Україні дошкільна освіта представлена моделями, що реалізовані на базі дошкільних навчальних закладів, групах повного дня на базі загальноосвітніх навчальних закладів, групах короткотривалого перебування дітей, в умовах сімейної освіти та освітніх центрів. Станом на 1 січня 2014 року в країні функціонує 16 тисяч 680 дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності.

Як повідомив Юрій Кононенко, Міністерство освіти і науки приділяє особливу увагу вирішенню питань здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими потребами. Розширюється мережа дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, де діти проходять комплекс лікувально-реабілітаційних заходів одночасно з отриманням дошкільної освіти. Цього року на законодавчому рівні вже започатковано впровадження інклюзивної моделі дошкільної освіти.

Юрій Кононенко також наголосив на важливості розширення мережі дошкільних навчальних закладів за рахунок нових моделей.Сьогодні необхідно активізувати роботу щодо розвитку альтернативних форм здобуття дошкільної освіти за рахунок: соціально-педагогічного патронату; відкриття груп при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, у тому числі з короткотривалим перебуванням; організації роботи консультативних центрів для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім’ї, за допомогою фізичних осіб з відповідною педагогічною освітою. Він також навів приклад дошкільного виховання розвинених країн світу, зокрема чартерних дитячих садків і дошкільних навчальних закладів сімейного типу, що може бути застосований в Україні.

Під час засідання Колегії представник Інституту модернізації змісту освіти Юрій Завалевський зазначив, що у межах коштів, передбачених бюджетом 2014 року, видано 103 назви підручників для учнів 6-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, загальною кількістю 6 688 311 примірників, 7 назв підручників для учнів професійно-технічних навчальних закладів загальною кількістю 183 924 примірники, 39 назв підручників і посібників для учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів у кількості 47 453 примірники.

Юрій Завалевський звернув увагу членів Колегії на створений Всеукраїнський депозитарій навчального контенту (www.ua.lokando.com), на якому розміщені електронні підручники для учнів 1-6 класів загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською та мовами національних меншин.

Директор юридичного департаменту Ольга Кравченко повідомила про стан організації правової роботи у Міністерстві освіти і науки у 2014 році. Ольга Кравченко зазначила, що юридичний департамент виконує основні завдання, визначені Загальним положенням про юридичну службу Міністерства, іншого органу виконавчої влади, держаного підприємства, установи та організації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040. За словами директора юридичного департаменту, за 2014 рік департамент, що представляє Міністерство освіти і науки в судах, взяв участь у 214 справах, серед яких – 196 справ, де МОН є відповідачем, позивачем або третьою особою, а також у справах, в яких МОН надає юридичну допомогу або консультує із ведення судового процесу.

Також Колегією ухвалено список кандидатур працівників галузі освіти і науки для нагородження державними нагородами України, відзнаками Верховної Ради України та відзнаками Кабінету Міністрів України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу