У Мистецькому арсеналі пройшла зустріч, присвячена завершенню благодійного аукціону на підтримку української армії та лікування воїнів, поранених у боях за Україну.

Аукціон проходив у рамках доброчинного проекту «Мистецтво миру», ініційованого Національним центром «Мала академія наук України», разом з Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, в партнерстві з Мистецьким Арсеналом.

Підсумкова зустріч зібрала представників влади і духовенства, військових, громадських активістів, митців, благодійників – усіх небайдужих людей, які долучилися до акції та підтримали українських героїв.

Учасників заходу привітали перший президент України Леонід Кравчук; народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, ректор Київської православної богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфаній; Герой України, поет, перекладач Дмитро Павличко.

Із великим задоволенням гості заходу послухали музичні виступи відомих митців України.

Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України Станіслав Довгий надав детальний звіт про перебіг і підсумки заходу. На аукціон було надано всього 60 картин, зокрема роботи таких відомих українських художників, як Юрій Химич, Василь Свалявчик, Ференц Семан, Юрій Герц та багатьох інших знаних митців. Серед лотів були твори з приватних колекцій Едуарда Димшиця, Петра Волошина, Ігоря Шарова, Миколи Оніщука, Станіслава Довгого, Олександра Трофимчука, Володимира Ященка та інших.

Акція пройшла успішно: на аукціоні було продано 34 роботи; ще 18 з них охочі придбали на розпродажі після аукціону.

Усього на виручені кошти мінометній батареї 92-ї бригади надано цифрові радіостанції, тому що бійців почали визначати за мобільними телефонами. Закупівлю та передачу двох цифрових радіостанцій організували фактично за лічені години. Також було закуплено 140 спальників для військової частини А-2076. Хлопці з радіотехнічних військ (в/ч А-3808) отримали спеціальне обладнання для підвищення точності виявлення, а 30-й танковій бригаді організатори акції передали тепловізор. Крім того, зібрані кошти дали змогу відремонтувати реанімаційну палату в травматологічному відділенні Головного військового клінічного госпіталю та закупити різноманітне медичне обладнання та ін.

Зі словами подяки за співпрацю і допомогу звернулися представники Головного військово-медичного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», Генерального штабу Збройних сил України, Міністерства оборони України, митці та громадські діячі.

На завершення урочистої зустрічі Станіслав Довгий вручив учасникам аукціону почесні відзнаки, грамоти, подяки та книжки, видані МАН у серії «Бібліотека українського воїна», і закликав усіх продовжувати благородну справу допомоги нашому війську.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу