До відкриття, за яке дали Нобелівську премію з фізики, причетні українці - 668881445До відкриття бозона Хіггса, за який у вівторок, 8 жовтня, присуджено Нобелівську премію Франсуа Англєру та Пітеру Хіггсу, причетні й українські науковці.
Про це каже голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

“Надзвичайно важливо, що ключовий елемент системи – спеціальний детектор – був успішно розроблений і створений завдяки відкриттю вченими вітчизняного Інституту монокристалів унікального сцинтилятора (PWO), що дозволив реєструвати високоенергетичні частинки і, власне, бозон Хіггса”, прокоментував Семиноженко.До відкриття, за яке дали Нобелівську премію з фізики, причетні українці - trans

“За 17 років від відкриття до практичної реалізації проекту сотні українських вчених брали участь у розробці. І сьогодні в команді ядерників, яка нещодавно завдяки адронному колайдеру відкрила бозон Хіггса, працюють 46 вітчизняних науковців”, – сказав голова Дерфінформнауки.

За його словами, присудження Нобелівської премії за цей винахід – це визнання досягнень і вітчизняної науки.

Як відомо, у вівторок було оголошено про присудження Нобелівської премії з фізики Франсуа Англєру та Пітеру Хіггсу.

Саме 84-річний британський вчений Пітер Хіггс у статті 1964 року передбачив появу частинки, названої пізніше його ім’ям – бозона Хіггса.

Вчені всього світу півстоліття намагалися доказати існування бозона Хіггса. І лише 4 липня 2012 року співробітники Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері (ВАК) виявили бозон, схожий на частинку Бога.

А у березні поточного року в CERN після аналізу отриманих на Великому адронному колайдері даних дійшли висновку, що відкрита ними в минулому році частка дійсно є бозоном Хіггса.

За матеріалами Українська правда. Життя

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *