У зв’язку із загостренням ситуації на сході України Міністерством соціальної політики вжито низку невідкладних заходів для безпечного перевезення та розміщення дітей із Донецької та Луганської областей, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Зокрема, в Мінсоцполітики створено координаційну групу з питань перевезення дітей з Донецької та Луганської областей до безпечних районів і тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях, зі згоди їхніх батьків.
Також надіслано звернення міністра до усіх голів обласних, Київської міської державних адміністрацій для негайного надання переліку установ, закладів оздоровлення та відпочинку, загальноосвітніх закладів, де можуть бути розміщені діти, а також для визначення координатора з питань перевезення дітей із Донецької та Луганської областей та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях.
Окрім того, здійснено виїзд заступника міністра Сергія Устименка та заступника директора Департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування, начальника відділу нормативно-методичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Івана Хохленкова до Маріуполя для вжиття заходів щодо перевезення до безпечних районів і тимчасового розміщення дітей з Донецької області.
Мінсоцполітики узагальнило інформацію із регіонів України щодо установ, закладів оздоровлення та відпочинку, загальноосвітніх закладів (усього 275, із яких 156 закладів освіти, 48 закладів охорони здоров’я, 37 закладів соціального захисту дітей, дитячі будинки-інтернати та 34 заклади оздоровлення та відпочинку усіх форм власності), в яких можуть розміщені 15 176 дітей (узагальнена таблиця в розрізі регіонів).
Із 24.01.2014 Департаментом захисту прав дітей та усиновлення запроваджено щоденний моніторинг стану перевезення дітей із Донецької та Луганської областей та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях.
Так, станом на 31.01.2015, за інформацією Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, починаючи з 24.01.2015, вивезено 1009 дітей до Харківської та Дніпропетровської областей та безпечних районів Донецької області.
Зокрема, протягом 30 січня 2015 року було евакуйовано 186 дітей, у тому числі 18 дітей з м. Лисичанська, до Харківської області.
Місцеві органи державної влади Донецької та Луганської областей спільно з соціальними службами, громадськими, благодійними організаціями та волонтерами виявляють сім’ї з дітьми, які потребують евакуації, за місцем їхнього мешкання або тимчасового перебування, проводять роз`яснювальну роботу з батьками щодо можливості (а в екстремальних умовах і необхідності) за їхньою згодою вивезення дітей на безпечні території України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу