Конституційне право студентів на соціальне страхування може бути порушено. Адже їх позбавлять можливості отримувати пільгові путівки на оздоровлення без відриву від навчання у санаторіях-профілакторіях ВНЗ, вважає Профспілка працівників освіти і науки України.

Через брак коштів керівники навчальних закладів видають накази про ліквідацію санаторіїв і звільнення працівників без здійснення належних їм при цьому виплат, – зазначено в листі до голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич.

Як відомо, з 01.01.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці». У результаті припинилось часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв ВНЗ за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Зокрема, немає зарплат для медичних працівників оздоровниць, грошей на харчування, лікування тощо.

Тож ЦК Профспілки працівників освіти і науки України  на численні запити територіальних профспілкових організацій звернувся до голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич щодо ініціювання внесення змін до законодавства про державне соціальне страхування з метою відновлення фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів за рахунок Фонду соціального страхування, повідомляє Юридичний відділ ЦК Профспілки.

Із текстом листа від ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти можна ознайомитись тут.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *