2 лютого 2015 року під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання Організаційного комітету V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Під час засідання Павло Полянський нагадав, що конкурс, започаткований у 2010 році, вже має багату історію і сприяє розкриттю творчих талантів зростаючого покоління. Заступник міністра наголосив, що цьогорічний конкурс має пройти в атмосфері відкритості, водночас оргкомітет має здійснювати лише адміністрування та організаційне забезпечення його проведення.

Про перебіг конкурсу розповів заступник директора Інституту модернізації змісту освіти Юрій Завалевський. Він повідомив, що урочисте відкриття творчого змагання відбулося в м. Луцьку 9 жовтня 2014 року. Фінальний етап відбудеться в усіх обласних центрах і Києві 14 лютого 2015 року за єдиними завданнями, які будуть надіслані на електронні адреси установ, відповідальних за проведення конкурсу в регіонах о 9-й годині. До 9:30 необхідно буде підтвердити інституту про факт отримання завдань. Виконання конкурсних завдань триватиме з 10.00 до 14.00.

Голова Громадської ради при МОН Галина Усатенко звернула увагу учасників наради на необхідність залучення громадськості, забезпечення відкритості та прозорості проведення фінального етапу. Також вона запропонувала здійснити онлайн-трансляцію передачі пакетів із конкурсними роботами членам журі конкурсу.

Представник журі конкурсу Дмитро Дроздовський наголосив, що при складанні конкурсних завдань будуть враховані вимоги навчальних програм з української мови та літератури. Конкурсом передбачено, що завдання дадуть можливість кожному учасникові розкрити свій творчий потенціал, філологічне мислення та філософське бачення сьогодення через творчість Тараса Шевченка.

Представник Інституту модернізації змісту освіти Олена Артеменко повідомила, що триває посилена підготовка до проведення фінального етапу конкурсу. Станом на 30 січня з усіх регіонів надійшли заявки на участь у його фінальному етапі. Очікується близько 800 учасників. Роботи учнів та студентів оцінюватиме компетентне фахове журі, до складу якого увійшли учителі-практики, викладачі вищих навчальних закладів і науковці.

Павло Полянський, завершуючи нараду, висловив впевненість, що V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудеться на належному організаційному рівні та сприятиме виявленню майбутньої плеяди митців художнього слова.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу