У Запорізькому національному університеті 6 лютого о 10:00 розпочнеться Всеукраїнська науково-практична конференція «По той бік Дніпра: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів».

У програмі конференції передбачається обговорення широкого кола проблем, пов’язаних із вивченням ментальних стереотипів та сприйняттям образу «іншого» в Україні, а також у різних країнах і регіонах світу. Головними завданнями конференції є обговорення наявних контраверсійних образів «іншого», що існують у сучасних суспільствах різних країн світу, та узагальнення їх історичних коренів; виявлення специфіки сприйняття образу «іншого» на прикладі Південної, Західної, Центральної та Східної України; підсумовування досліджень з усної історії про ставлення до так званих антагоністичних стереотипів, як «бандеровці», «западенці», «москалі», дослідити та пояснити їх роль в нинішньому ставленні східних / західних українців одне до одного; розробка дієвих механізмів поступового подолання відмінностей, а також найбільш одіозних і конфліктних проявів регіональних ідентичностей.

У рамках роботи заходу, що проводиться за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, 5 лютого о 13:00 відбудеться презентація документального фільму «По той бік Дніпра».

Організатори: Запорізький національний університет, Історичний факультет, кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин, кафедра джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін, Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Запорізьке обласне товариство дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи, Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Інститут історії України, Східний інститут українознавства ім. Ковальських.

Прес-центр ЗНУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу