«Ми розглядаємо не лише розвиток цих предметів, а й усі зміни навчального процесу, що відбуватимуться з наступного року», – зазначив на брифінгу в Будинку Уряду 3 лютого 2015 року міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Нагадаємо, у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту» в суспільстві почала активно обговорюватись тема зникнення філософсько-українознавчих дисциплін із обов’язкового блоку викладання у ВНЗ.

Міносвіти також надасть роз’яснення щодо організації навчального процесу в зв’язку зі зміною навантаження на викладачів із 900 годин на рік до 600 для збільшення часу на наукову роботу та щодо вибірковості предметів, адже не менше 25 % дисциплін обиратимуть самі студенти, – пообіцяв міністр освіти.

«Ми усвідомлюємо необхідність збереження викладання філософських, історичних і загалом українознавчих дисциплін у вищій освіті. Кількість годин не зменшуватиметься, а збільшуватиметься», – на цьому наголосив віце-прем’єр-міністр України – міністр культури України В’ячеслав Кириленко на брифінгу щодо обов’язкового вивчення гуманітарних дисциплін в українських вишах.

«Особливе занепокоєння висловлювали спільноти філософів і істориків. Дискусія набула публічного виміру, тому в Уряді було прийнято рішення провести нараду, аби напрацювати спільні шляхи виходу із ситуації», – пояснив В’ячеслав Кириленко. За її результатами було  прийнято низку принципових рішень.

Зокрема, учасники наради погодились, що філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти,  а кількість годин навіть збільшити.

Усі правові колізії, пов’язані із ухваленням нового Закону «Про вищу освіту» і скасуванням переліку обов’язкових дисциплін, будуть зняті новим наказом Міністерства освіті і науки. Цей документ міститиме необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження обов’язкового викладання історії, філософії, історії української культури і низки інших дисциплін.

«Для того, щоб академічна спільнота, ректори, всі зацікавлені особи могли брати участь у напрацюванні таких рішень, під егідою Міністерства освіти і науки будуть створені відповідні робочі групи, які працюватимуть над цією проблематикою, а також над напрацюванням нових державних стандартів освіти з оновленим переліком компетенцій, якими повинні володіти випускники вищих навчальних закладів України згідно з новим проєвропейським законом про вищу освіту», – заявив урядовець.

У брифінгу також взяли участь директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Мирослав Попович, ректор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Леонід Губерський і директор Інституту історії України НАНУ Валерій Смолій. Вони відзначили високу компетентність сьогоднішнього зібрання та бажання всіх сторін знайти компроміс щодо обов’язковості вивчення гуманітарних та українознавчих дисциплін у вищій школі.

Прес-служба віце-прем’єр-міністра

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу