Наш народ пишається своєю мовою, що всім світом визнана однією з наймелодійніших. Недаремно поети називали її солов’їною і калиновою, недаремно вважали, що кожне її слово – то перлина.

Мова єднає народ, єднає людей, бо в ній його історія, його традиції, його пам’ять. Щоб зберегти цей скарб, нашу мову, треба вивчати її, розмовляти нею і пишатись.

2 лютого 2015 року у Нововасилівській загальноосвітній школі Снігурівського району Миколаївської області І-ІІІ ступенів проведено семінар-практикум «Говоримо українською». Головне завдання семінару – звернути увагу на правильність мовлення педагога з метою вдосконалення усного та писемного мовлення учнів.

Вчителі української мови та літератури школи створили проблемні ситуації, що змусили педагогів замислитися над власним мовленням. Присутнім були запропоновані завдання різного типу: прочитати слова відповідно до орфоепічних норм, до слів іншомовного походження дібрати українські відповідники, змінити за відмінками власне прізвище, ім’я та по батькові тощо.

Із метою запобігання найпоширенішим помилкам присутнім запропонували «Захалявну» книжечку вчителя».

За інформацією департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу