Днями до Запорізького національного університету з неофіційним візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістоф Вайль і Генеральний консул ФРН у Дніпропетровську Маттіас Кох.

Варто зазначити, що Крістоф Вайль не вперше відвідує Запорізький національний університет. Так, у травні 2013 року відбувся останній його візит, під час якого обговорювались питання співробітництва вишу з німецькими вищими навчальними закладами та організаціями, зокрема, діяльність регіональної філії Гете-інституту на базі ЗНУ.

Супроводжував почесну делегацію стажер на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації з гуманітарних питань, заступник декана факультету соціології та управління з наукової роботи ЗНУ Едуард Гугнін. На зустріч із поважними гостями завітали представники адміністрації ЗНУ та підрозділів – проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, начальник відділу міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами Вікторія Вертегел, завідувач кафедри німецької філології Сергій Вапіров і Юлія Романенко – керівник Запорізької філії Гете-інституту, що функціонує на базі ЗНУ.

Пан Крістоф Вайль разом із керівництвом нашого університету обговорив суспільно-політичну ситуацію в Україні, умови навчання та проживання студентів із Криму, Донецької та Луганської областей, особливості їхньої інтеграції в навчальний процес і необхідність допомоги таким студентам.

У свою чергу проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук запевнив, що цим студентам, а їх у ЗНУ навчається близько 270 осіб, надають усіляку підтримку і планують робити це й надалі. За необхідності університет забезпечує їм безкоштовне проживання в гуртожитку та виділяє їм кошти та харчування. «Наша принципова позиція полягає в тому, щоб всебічно підтримувати студентів і створювати всі необхідні умови для навчання», – додав Геннадій Миколайович.

Під час зустрічі декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна познайомила гостей із викладачами і роботою кафедри німецької філології та перекладу. Вона представила інформацію щодо структури факультету, кількості студентів і викладачів, спеціальностей, яким навчаються студенти на факультеті іноземної філології.

Перебуваючи в Запорізькому національному університеті пан Крістоф Вайль також встиг поспілкувався зі студентами 1 курсу, які вивчають німецьку мову. Разом вони обговорили політичну ситуацію в Україні, питання гуманітарної підтримки та інші важливі аспекти українських реалій. Закордонний гість розповів студентам про позицію, яку займає Німеччина стосовно України, та запевнив, що його країна й надалі підтримуватиме українців. Водночас посол висловив принципову позицію ФРН щодо необхідності реформ у нашій державі та створення економічної бази для енергетичної незалежності країни. Ці пункти привернули особливу увагу студентів і вони активно ставили питання послу ФРН у рамках теми, а також стосовно перспектив введення безвізового режиму для українців та розвитку взаємовідносин між Європейським Союзом та Україною.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *