Комітет із питань науки і освіти підтримав законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України, що мають звільнити від сплати земельного податку заклади науки, освіти, заповідники, національні природні парки, бюджетні заклади культури тощо.

Адже через прийнятий Закон № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” у закладах, що фінансуються з бюджету, створиться заборгованість зі сплати земельного податку. А це негативно позначиться на діяльності, зокрема, бюджетних закладів науки і освіти.

Наприклад, для Національного Ботанічного саду ім. М. М. Гришка, площа земельної ділянки якого понад 129 гектарів, розмір земельного податку становитиме близько 41 млн грн. І це зважаючи на те, що весь бюджет ботанічного саду на 2014 рік становив 20 млн грн.

Також чимало наукових установ та організацій, навчальних закладів, що повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів, повинні будуть сплачувати земельний податок, що перевищує їх фінансування або становить значну його частину.

Законопроектом, що підтримав Комітет ВР, пропонується відновити норми в податковому законодавстві щодо надання пільг на сплату земельного податку, що поширюється на заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам’ятки природи, заповідні урочища та парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва; дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ; дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

За матеріалами iportal.rada.gov.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу