Ужгородський національний університет (Закарпатська обл.) співпрацюватиме з Університетом ім. Бабеша-Бойяї у м. Клуж-Напока – одним із найбільших державних вищих навчальних закладів Румунії. Відповідної домовленості досягли ректори Володимир Смоланка та Іоан-Аурел Поп під час візиту очільника УжНУ до Румунії.

Майже 50 тисяч студентів Університету ім. Бабеша-Бойяї (тут діє 21 факультет) можуть вільно обирати мову навчання, зокрема англійську, угорську, німецьку. Це особливо цікаво для УжНУ, адже й ужгородські викладачі, які володіють цими мовами, зможуть поїхати за програмою обміну до Румунії і навпаки.

Під час візиту до університету м. Клуж-Напоки Володимир Смоланка зустрівся з ректором проф. Іоаном-Аурелом Попом, проректорами та студентами, які навчаються на факультеті української філології.

«Відчувалася дуже щира атмосфера розмови й надзвичайно велика зацікавленість у тривалій і широкій співпраці з нашим університетом, – поділився враженнями про відрядження ректор УжНУ Володимир Смоланка. – Ми домовилися про підписання меморандуму, й партнери одразу надіслали свої пропозиції за конкретними напрямами та ідеями. Вони стосуються насамперед наукової співпраці та контактів у галузі академічної мобільності».

За словами Володимира Смоланки, румунські партнери висловили цікаву ініціативу, що буде реалізована вже цього навчального року. Йдеться про створення літньої школи з української та російської мов на базі УжНУ для румунських студентів. «Ми звикли їздити навчатися та переймати досвід за кордон. Приємно, що до нас звернулися з пропозицією організувати літню школу саме в Ужгороді», – коментує Володимир Смоланка.

Крім того, домовленість стосується цілої низки інших проектів. Наприклад, обмін викладачами протягом семестру або року, що актуально для кафедри української філології в Румунії та низки підрозділів УжНУ. Майже 8 тисяч студентів навчаються у Клуж-Напоці угорською мовою. Є також і німецькомовні викладачі та студенти. Тож для УжНУ відкриваються нові цікаві можливості.

Уже готовий до підписання проект угоди щодо налагодження мобільності студентів і викладачів у рамках програми Erasmus+.

Традиційно йтиметься і про обмін можливостями для публікації наукових статей у галузі математики, інформатики, фізики, географії, біології та гуманітарних наук, проведення спільних досліджень у різних сферах, співучасть в організації конференцій, участь у наявних або ж розробка нових магістерських програм (англомовні програми), спільне керівництво підготовкою докторів, спільні докторські програми.

За інформацією Медіацентру УжНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу