Викладачі та студентство нашої академії збагачують та урізноманітнюють своє життя багатьма благодійними справами. Ми ініціювали акції із захисту історичних місць рідного краю, зокрема Потоку Ірва; активно долучились до захисту птахів від холоду та голоду; на рахунку небайдужих студентів – турбота про дітей-сиріт Кременецького дитячого санаторію.

Тож цілком закономірно, що колектив нашого ВНЗ не залишився осторонь найболючішої теми – теми війни, що так несподівано і кардинально змінила звичний хід подій, перевела кольорове життя українців у чорно-білий формат конфронтації, підсилюваної агресором. Кожен патріот усвідомив високу потребу у захисті найдорожчих людей і своєї землі, яка пізнала гірку ціну ”братньої любові“ та смертельного спустошення. Кожен малюк мимоволі подорослішав, пройшовши через пекло вогню, втрат, дорослого болю чи простого співчуття. Репертуар дитячих ігор поповнився реальними воєнними сюжетами, а лексика – новими словами. Чимало наших громадян піддалися ворожій агітації, наслідком якої стали їхні жахливі дії. На превеликий жаль, у багатьох храмах наші люди оспівують і прославляють ката нашої землі і не моляться за воїнів-захисників. Країна, що тільки-но почала ставати на власний шлях розвитку, часто зустрічає спротив і зраду у своєму мозковому центрі – найвищих владних структурах.

Та наперекір усій біді Україна потопає у жовто-блакитному маєві рідних прапорів і вишиванок. На зло ворогам Гімн України став найпопулярнішим і найулюбленішим музичним твором не лише дорослих, а й школярів і дошкільняток, які вивчили його із власної ініціативи. Прості українці віддають останні копійки на підтримку своїх героїв.

Цей всеохопний дух опору ворожій агресії, любові до всього рідного, українського, підтримки захисників Вітчизни викликає постійне бажання допомагати у спільній справі. Благодійні мистецькі конкурси, художні вернісажі, виставки інших творчих робіт, виготовлення найнеобхідніших для солдатів речей, збір коштів та продуктів увійшли в життя академії як звичне явище.

Саме цими днями у Кременецькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка мистецьких полотен студентів спеціальності ”Образотворче мистецтво“ “З молитвою про тебе засинаю…”, організована викладачами кафедри образотворчого мистецтва та методики його викладання, де представлено 50 експонатів різноманітних жанрів. Гроші, виручені за ці роботи, планується використати на кровоспинні препарати для воїнів АТО.

Частину полотен було закуплено небайдужими кременчанами ще до відкриття виставки, деякі твори купують школярі для своїх навчальних закладів. А для тих відвідувачів виставкової зали, які не мають можливості придбати картину, проте висловлюють бажання долучитися до благодійної справи, організатори підготували спеціальну ”Мистецьку скриню“, куди кожен може покласти гроші. Акція триватиме місяць.

А нещодавно ми отримали звістку з самого пекла війни. Донецький аеропорт, населені пункти Піски, Нікішино, Дебальцеве, Попасна, Вуглегірськ, посту Балу – саме туди місцеві волонтери Сергій Сарабун і Тетяна Капінос благополучно доставили біноклі, закуплені за кошти студентів нашої академії та учасників конкурсу КВК. І саме з передової наші мужні герої висловлюють слова щирої вдячності ректору КОГПА, професору А. Ломаковичу, проректору з виховної роботи М. Сиротюку, голові студентського парламенту С. Колісецькому, студентському і викладацькому колективам за підтримку, допомогу і за милосердя, що не має меж як мірило сумління кожного українця.

                     Інформаційний центр Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу