Діти проживатимуть і навчатимуться в місті Вільнюсі – в міжнародній школі «Литовський дім». Пробудуть вони там до кінця навчального року та залишаться на літні канікули. Весь цей час у Литовській Республіці дітей супроводжуватиме вчитель-психолог.

У рамках домовленостей Дніпропетровської облдержадміністрації з Литвою всі витрати, пов’язані з навчанням, проживанням, харчуванням та забезпеченням одягом, узяла на себе литовська сторона.

«Така ідея прийшла зовсім випадково ще восени під час нашої розмови з послом Литви. Тепер у дітей є можливість відчути на собі, що таке жити у справжній Європі. Ми думали, що організаційно це займе дуже багато часу, але за тиждень Литовський уряд прийняв рішення, виділив гроші – і перші діти поїхали. Після того, як перші діти адаптувалися, ми отримали другу пропозицію – про відправлення другої групи дітей. Сьогодні є пропозиція – перевести цілу школу із зони АТО до Литви. Європа на ділі показує, що ми єдині. Показує, що хоче нам допомогти, особливо нашим дітям», – зазначив радник голови облдержадміністрації Борис Трейгерман.

Дітей обирали так, аби вони були одного віку та могли навчатися за однаковою шкільною програмою. Тож до Литви їдуть восьмеро восьмикласників, родини яких через загострення конфлікту на сході України вимушені були переїхати до Дніпропетровщини з міста Луганська, села Центральне та міста Первомайськ Луганської області, з Донецька, с. Роздольного, Макіївки, Авдіївки та Горлівки Донецької області.

У школі «Литовський дім» вони отримуватимуть стипендію (приблизно 500-600 грн), а викладач отримуватиме заробітну плату європейського рівня.

«Діти продовжуватимуть навчання в одній із кращих шкіл Литви. У цій школі проходять навчання діти з 20 країн світу. У наших дітей буде унікальна можливість поспілкуватися зі своїми одноліткам з інших країн, дізнатися, чим вони живуть. Буде дуже цікава насичена культурна програма. У дітей буде можливість познайомитися з історією та культурою Литви. По закінченню навчального процесу у дітей буде можливість залишитися в Литві і на літні канікули. Їх також чекає цікава програма, вони зможуть помандрувати країною, ознайомитися з її визначними пам’ятками та історичними цінностями», – зазначив Почесний Консул Литви у Дніпропетровську Віталій Півняк.

Щоб згадки про навчання та відпочинок закарбувалися в пам’яті, обласна влада подарувала дітям фотоапарати. Від Почесного Консульства Литовської Республіки у м. Дніпропетровську учні отримали шкільні набори.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *