Патріотичне виховання – це планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто любові до Батьківщини. Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну, систематична і цілеспрямована взаємодія педагогів зі студентами з метою формування у вихованців високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

На сьогодні перед працівниками коледжу стоїть завдання – виховання у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.

Основна ідея патріотичного виховання в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну полягає в мотивації громадянської активності молодого покоління, що є запорукою небайдужості до долі країни як сучасного, так і прийдешніх поколінь громадян.

Сьогодні у зв’язку з ситуацією в державі патріотичне виховання набуло вкрай важливого значення. І приємно, що цього року наші студенти проявляли неабияку патріотичність, здебільшого спрямовану на волонтерську допомогу, адже саме вона зараз необхідна.

Україна, наша Батьківщина, переживає зараз велике горе. І ніхто навіть подумати не міг, що саме ця ситуація змусить жителів країни стати справжніми патріотами. Нарешті вишиванка стала сучасною та модною, Гімн України – улюбленою мелодією, з якої починається та закінчується день, кольори прапору – улюбленими кольорами модельєрів, стилістів, фотографів. І кожен із наших студентів теж став справжнім патріотом.

Патріотичне виховання стало основою всього виховного процесу в коледжі:  згідно з рішенням педагогічної ради всі виховні заходи починаються з виконання Гімну України, а згідно з листом-дорученням голови Київської обласної державної адміністрації на сайті коледжу було створено сторінку патріотичного виховання, де систематично висвітлюються всі патріотичні заходи, проведені в навчальному закладі. Було відзнято відеофільми, що закликають до єдності, миру, де вболівають за наших героїв, де прославляють нашу Україну. Ці відеофільми – «Ми за Єдину Україну», «В підтримку Героям України», відеоролик до Дня Перемоги – було показано по національному телебаченню.

Багато заходів проводиться в коледжі для студентів і педагогів з метою формування  патріотичних почуттів: це і відкриті виховні заходи в актовій залі, присвячені історичним подіям в країні, і виховні години в гуртожитках та покази тематичних документальних  фільмів, присвячених пам’яті жертв Голодомору, вшануванню учасників Другої світової війни, любові до рідної країни та мови, це тематичні екскурсії з відвідуванням музею-виставки «Українська вишивка» в коледжі, дендропарку «Олександрія»,  краєзнавчого музею, музею ім. Т.Г.Шевченка в м. Каневі, музею Чорнобиля в м. Києві, меморіального комплексу музею Великої Вітчизняної війни в м. Києві, історичних пам’яток міст Білої Церкви, Києва та Львова, це і лекторії, присвячені Ярославу Мудрому, християнству, Небесній сотні, кошовим отаманам Запорізької Січі, меценатам Київщини, дням Соборності України, Гідності та свободи України, це і книжкові виставки, і зустрічі з поетами, участь у конкурсах, поминальна хода та  покладання квітів. Усі ці заходи справді сприяють патріотичному натхненню молоді, підіймають її патріотичний дух та незламну віру в перемогу, плекають громадянські, істинно патріотичні риси.

У цей складний для нашої країни час українці, патріоти своєї Батьківщини, не стоять осторонь, а активно допомагають нашим військовим, які відстоюють незалежність рідної неньки-України. Студенти та педагоги нашого коледжу теж небайдужі до цих подій і намагаються підтримати місцевих воїнів.

Протягом року студенти різних відділень допомагали бійцям АТО: збирали кошти на лікування, передавали на передову медичні препарати та теплі шкарпетки, шили теплу спідню білизну, писали та відправляли листи підтримки, власноруч плели обереги, та маскувальні сітки, виготовляли пов’язки з українською символікою для прикордонників.

Студентами коледжу була оформлена виставка патріотичних листівок на підтримку бійців АТО, доброчинний ярмарок-розпродаж пастижних прикрас та доповнень до зачісок, виставка малюнків «Україна очима молодих», виставка графічних залікових робіт патріотичного спрямування випускних груп із дисципліни «Комп’ютерна графіка».

Студенти брали участь у молебних віче «Єдина країна в молитві за Україну», самостійно організували  флешмоб «Ми за єдину Україну». Вся волонтерська робота учнів і студентів коледжу висвітлюється в журналі «STUDENT life», який цьогоріч ініціювала випускати студентська рада коледжу.

Працівники навчального закладу теж долучилися до допомоги бійцям АТО. За зібрані кошти було закуплено бушлати, рукавиці, берци, пошито білизну та рушники.

Небайдужим є ставлення адміністрації коледжу до переселенців. Для них було створено сприятливі матеріальні та соціально-психологічні умови: надано гуртожиток, стипендії, матеріальні допомоги. Їм надається соціально-педагогічний і психологічний супровід.

Найкращою мотивацією до такої праці в коледжі є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбутнього. Саме тому патріотичне виховання молоді в Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну є найголовнішим виховним напрямом.

Білоцерківський коледж сервісу та дизайну

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу