До Житомирської ЗОШ № 28 на творчу зустріч «Діти Всесвіту» з нагоди відкриття Міжшкільного клубу Житомирщини «Діти Всесвіту» завітали викладачі та студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка та письменники-фантасти з Києва. Серед них – бібліограф творчості Олеся Бердника, знавець світової та вітчизняної фантастики Юрій Шевела, письменниця Яніна Косаковська, письменниця-фантаст Маріанна Малина, композитор, піаністка, флейтистка, вокаліст і художник-графік Олеся Сінчук. Також до заходу долучились завідувач кафедри естетики, етики та образотворчого мистецтва, директор Центру естетичної антропології та етнокультурології Житомирського державного університету імені Івана Франка Олена Поліщук, доцент кафедри видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології ЖДУ імені Івана Франка Олена Свінціцька,  координатор Житомирського осередку громадської організації «Українська Духовна Республіка» Олег Земнухов, письменниця Людмила Коваль, заступник директора Музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірина Вишневецька.

Спочатку запрошені гості взяли участь в офіційній церемонії відкриття у школі кімнати пам’яті Олеся Бердника. Для поповнення бібліотеки унікальної кімнати Житомирської ЗОШ № 28 Юрій Шевела подарував раритетні книжки українського фантаста з особистим підписом Олеся Бердника.

В актовій залі навчального закладу школярі та студенти мали можливість поспілкуватися зі знавцями творчості Олеся Бердника, отримати відповіді на свої запитання, а також цілком несподівані поради.

«Я хочу вам дати кілька порад: не читайте творів пана Олеся Бердника, якщо ви не любите мріяти, якщо вважаєте, що фантазія людині абсолютно не потрібна. Не читайте творів Олеся Бердника, якщо ви не пишаєтесь тим, що ви народились в Україні, якщо ця земля для вас чужа, а ви себе вважаєте тією людиною, яка легко вкорениться деінде.  Не читайте творів Олександра Бердника, якщо ви вважаєте, що в цьому житті Мрія, Надія та Любов – зайві, і без них можна спокійно прожити. Якщо у вас інші погляди на життя, то дуже раджу для себе відкрити світ, намальований надзвичайно цікавою людиною, але, на жаль, призабутою. Він був незручний письменник, тому що серед когорти фантастів він вірив в Україну», – порадила доктор філософських наук, професор ЖДУ імені Івана Франка  Олена Поліщук.

«Школа найактивніше прийняла творчість Бердника. Вчителі розробляють уроки за його літературою. Тут ведуться серйозні педагогічні експерименти. Тому вибір школи для відкриття кімнати пам’яті Олеся Бердника заслужений», – прокоментував Олег Земнухов після вручення від імені «Української Духовної Республіки» грамоти учениці школи Олені Глінчевській за активне вивчення та популяризацію творчості Олеся Бердника.

Також гості зі столиці зачитували школярам свою поезію, проводили майстер-класи, ділились секретами письменницької кухні, виконували пісні. Разом зі школярами та студентами ЖДУ імені Івана Франка вони вшанували віршованими рядками та хвилиною мовчання пам’ять талановитого українського співака та музиканта Андрія Кузьменка.

Завершилася творча зустріч «Діти Всесвіту» виконанням пісні гурту Океан Ельзи «Все буде добре».

За інформацією прес-центру ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу