Учора, 11 лютого, у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили відбулась дискусія на тему європейського майбутнього України, її безпеки і виходу з ситуації, що склалася після подій останнього року і початку бойових дій на сході України.

До Миколаєва з місією прибула чисельна делегація іноземних гостей: Мартін Дей – заступник голови місії, Посольство Великобританії в Україні; Ричард Нюгорд Скарборо – радник, заступник голови місії, Посольство Королівства Норвегії в Україні; Мітя Мертенс – другий секретар, Посольство ФРН в Україні; Міндагуас Квікліс – військовий дипломат Посольства Литовської Республіки в Україні; журналіст щоденної чеської газети «Lidov? noviny» Kатеріна Сафаріна та інші.

У великій читальній залі університету зібралися викладачі та студенти. Ректор Леонід Клименко повідомив присутнім, що очолюваний ним заклад від самого початку конфлікту зайняв активну патріотичну позицію й усіма можливими засобами намагається допомогти українській державі у часи випробувань. На кошти, зібрані в університеті, були відремонтовані два БТРи і відправлені в зону АТО, закуплені або зібрані інші необхідні речі для українських військових. Деякі працівники університету добровільно зголосилися до військкомату і були мобілізовані.

Із боку іноземних гостей постійно звучало, що їхні країни однозначно є на боці України і готові всіляко підтримувати її дипломатичними методами. Військового вирішення конфлікту, на їхню думку, немає. Попри те, що із залу звучали питання про необхідність військової допомоги, представники і Великобританії, і Норвегії залишились при думці, що на Росію треба тиснути дипломатичними методами, зокрема й посиленням санкцій щодо неї. Вони висловили надію на успіх запланованої мінської зустрічі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу