Учора, 12 лютого 2015 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада методистів іноземних мов обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань викладання предмета в 2015 році.

У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, головний спеціаліст сектору мовної політики МОН Оксана Коваленко, завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук Валерій Редько, представники міжнародних організацій.

Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти зазначив, що якісне навчання дітей іноземним мовам у контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів є пріоритетом Міністерства освіти і науки. Директор департаменту також поінформував, що сьогодні діяльність Міністерства спрямована на удосконалення навчальних програм з різних предметів, зокрема з іноземних мов.

«Міністерство шукає різні підходи для забезпечення якісного навчання дітей мовам. Одним із таких нестандартних підходів є створення літніх таборів з іноземних мов», – зазначив Юрій Кононенко. Він також наголосив, що створення літніх мовних таборів не є обов’язковим для кожної школи, адже важливою є не кількість, а якість таких закладів.

Оксана Коваленко, головний спеціаліст сектору мовної політики МОН, наголосила на важливості та актуальності питань, що обговорюються на нараді, та подякувала присутнім представникам міжнародних організацій за запропоновану допомогу в організації літніх таборів з іноземних мов. Вона розповіла про принципи діяльності літніх мовних таборів і пояснила різницю між ними та літніми пришкільними таборами.

За словами Оксани Коваленко, літні табори з іноземних мов покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отримані протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо). «Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не оцінюватимуть як у школі, і дитина сприйматиме навчання як гру», – зазначила Оксана Коваленко.

Під час заходу обговорено питання методичного забезпечення літніх мовних таборів. Зокрема, представники міжнародних організацій запропонували власні розробки програм діяльності літніх таборів з іноземних мов та безкоштовні тренінги для їх майбутніх викладачів.

Відповідно до Наказу МОН № 89 від 03.02.2015 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» найближчим часом, з огляду на зауваження та побажання, висловлені під час наради, Міністерство розробить методичні рекомендації щодо формату, змісту і діяльності мовних таборів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу