Як правильно діяти у випадку військової агресії, надзвичайної ситуації чи під час інших небезпек, як надавати першу медичну допомогу травмованим та потерпілим, повинен знати кожен працівник та учень навчального закладу Рівненщини.

Із цією метою освітяни Рівненщини спільно зі співробітниками ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області провели навчальний семінар, аби роз’яснити порядок дій при введенні режимів готовності та укриття в захисних спорудах.

Аби необхідною інформацією володіли усі учасники навчального процесу – від дитячого садочка до університету, – необхідно провести  роз’яс­нювальні бесіди із вчителями та учнями, щоб усі дізнались про правила поведінки у випадку масових заворушень чи бойових дій.

«Наразі семінар провели серед начальників відділів, управлінь освіти РДА, керівників ВНЗ, ПТНЗ, закладів та установ обласного підпорядкування. Вже пізніше освітяни передадуть інформацію учням та студентам. І це дасть  свій результат. Діти знатимуть, як поводитись, якщо виявили підозрілі предмети або якщо школу «замінували». Головне – навчитись діяти зважено та не панікувати», – зазначив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

«Усі заходи безпеки – від запровадження пропускного режиму до наявності системи оповіщення та пожежної сигналізації – повинні бути дотримані в навчальних закладах, аби не допустити виникнення надзвичайних ситуацій», – наголосив заступник начальника ГУ ДСНС області Олег Панюк.

Рятувальники продемонстрували фільми про укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту, які потім отримає кожен заклад освіти області.

За інформацією управління освіти і науки Рівненської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу