Нещодавня зустріч відбулася в рамках чергового засідання Ради ректорів Львівщини. Вступним словом захід відкрив очільник Ради, ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало.

Юрій Бобало зазначив, що новопризначений голова облдержадміністрації Олег Синютка не вимагає якогось особливого представлення, адже він тривалий час обіймав посаду першого заступника міського голови Львова. Це, зрештою, підтвердив і сам Олег Синютка, коли зауважив: «Бачу в залі багато знайомих облич».

Голова облдержадміністрації наголосив, що прагнув зустрічі з науковою елітою Львівщини, адже ректори здатні озвучити  проблеми, на які, можливо, він не звертав уваги.

Щодо завдань вищої школи, голова облдержадміністрації розповів про необхідність розробляти та впроваджувати такі навчальні плани і програми, які максимально наблизили б підготовку фахівців до потреб ринку праці. Він наголосив, що є прихильником якнайширшої автономії університетів, зокрема, фінансової. Він також розповів про залучення випускників ВНЗ до роботи в органах державного управління. Як висловився очільник області: «Ми повинні залучити до органів управління тих, хто може і хоче працювати у цій сфері». Олег Синютка звернувся до ректорів з проханням частіше виступати у пресі та на телебаченні, адже вони публічні люди і до них прислуховуються.

Голова облдержадміністрації також запросив науковців узяти участь у конференції «Україна в умовах неоголошеної війни з Росією», що відбудеться 22 лютого у Львівському національному університеті імені І. Франка.

Директор Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України Микола Вознюк презентував благодійні «Аукціони надій», які впродовж останніх восьми років проводять студенти і викладачі. В результаті зібрано сотні тисяч гривень, які були скеровані на підтримку дитячих будинків, дітей з особливими потребами, а також реконструкцію пам’яток архітектури.

Члени Ради ректорів Львівщини підтримали ініціативу колективів Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка та Львівської філармонії  провести впродовж 28 лютого – 5 квітня ц.р. благодійну акцію – цикл концертів «Молодь – молоді». Абонементи на концерти будуть розповсюджені в усіх ВНЗ Львівщини, а зібрані від них кошти спрямують на підтримку українського війська в зоні АТО.

За інформацією  НУ «Львівська політехніка»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу