“МОН створює для кожної дитини такі умови, щоб вона мала шкільний атестат і шанс вступити до університету,” – наголосив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів України 17 лютого 2015 року. 

Як зазначив Павло Полянський, у населених пунктах Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, перебуває близько 4 – 5 тисяч одинадцятикласників. Із цих населених пунктів очікується приблизно 3 тисяч випускників, які претендують на вступ до вищих навчальних закладів.

У населених пунктах Луганської області, на непідконтрольній українській владі території, перебувають майже 3 тисячі учнів 11 класу. Очікується, що з них приблизно 2 тисячі випускників претендуватимуть на вступ до вищих навчальних закладів.

Павло Полянський повідомив, що Міністерство освіти і науки рекомендує випускникам шкіл Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, та АР Крим, щоб цього року отримати атестат та пройти зовнішнє незалежне оцінювання, обрати будь-яку школу будь-якої області України або на території Донецької, Луганської областей, підконтрольній українській владі. Батьки випускників мають написати та подати заяву в паперовому або електронному вигляді на ім’я директора обраної школи з проханням пройти в ній державну підсумкову атестацію у формі екстернату. 24 квітня такі учні мають можливість скласти державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, а також ДПА з інших предметів, дати проведення яких визначає школа.

«Держава повинна дати цим молодим людям шанс у вигляді шкільного атестата, щоб потім дитина змогла скористатися цим шансом. Ми спрямовуємо і місцеві органи управління освітою, щоб у нас не залишилася без уваги жодна дитина», – наголосив заступник міністра.

За словами Павла Полянського, для випускників Донецької та Луганської областей, АР Крим, які зареєструвалися в онлайн-режимі на зовнішнє незалежне оцінювання, передбачається лише два випадки, коли їм треба буде виїхати з території, на якій вони проживають: для проходження ДПА задля отримання шкільного атестата, другий випадок – їм треба приїхати на пункти тестування для проходження ЗНО.

Як повідомив заступник міністра освіти і науки, в МОН передбачається, що багатьом випускникам із цих регіонів буде складно виїхати з території, де вони мешкають. Тому Міністерство розширило мережу шкіл, які мають право видавати атестати шляхом проходження екстернату – а це всі без винятку школи України, база яких є у відкритому доступі на сайті Міністерства та на сайтах громадських організацій. За словами Павла Полянського, 1873 школи – опорні, де особливо чекають на цих дітей, там їм буде значно зручніше.

Заступник міністра освіти і науки зазначив, що для дітей із Криму або із зони АТО, яким складно перетинати блокпости по кілька разів, Міністерство освіти разом з управліннями освіти і науки в усіх областях країни сформували базу навчальних закладів – шкіл-інтернатів, закладів санаторного типу, куди всі охочі разом із батьками зможуть приїхати для перебування під час проходження державної підсумкової атестації в школі шляхом екстернату і залишитися там на два або навіть більше місяців, щоб закінчити школу, підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, скласти ЗНО і подати документи до університетів. 191 такий заклад зголосився прийняти випускників із Донецької та Луганської областей, АР Крим.

«Ми розуміємо, що частина дітей із Луганської і Донецької областей матимуть великі перешкоди щодо перетину блокпостів, вони можуть не встигнути зареєструватися, тому на цей випадок у Міністерстві змістили та змінили графік проходження ЗНО на 1 місяць», – повідомив Павло Полянський.

Як зазначив заступник міністра, тепер випускники з тимчасово неконтрольованих територій можуть зареєструватися для проходження ЗНО до 20 квітня. У такому разі вони проходитимуть державну підсумкову атестацію, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, єдиний предмет, де ДПА і ЗНО поєднано, 9 червня. «Це додатковий шанс для цих випускників, але не преференція. Тестові завдання будуть аналогічні за форматом до тих, які будуть раніше», – повідомив Павло Полянський.

Решту предметів учні випускних класів із тимчасово окупованих територій складатимуть із 3 по 26 червня, але, якщо з різних причин вони не зможуть з’явитися на пункті тестування 9 червня, то їм буде надана можливість пройти ЗНО з цього предмета додатково 27 червня. Частина дітей з Донецької і Луганської областей, які вже встигли зареєструватися до 20 лютого, складатимуть ЗНО з української мови і літератури 24 квітня.

Павло Полянський наголосив, що для випускників із зони АТО та АР Крим, пільг і спрощень щодо ЗНО не передбачається, окрім продовження терміну реєстрації, максимально ліберальної моделі здобуття українського атестата у формі екстернату. «Щодо змісту тестових завдань для вступу до вищих навчальних закладів, то до всіх абітурієнтів абсолютно однакові вимоги, бо вища освіта не є обов’язковою, вона здобувається на конкурсних засадах, і тут може мати перевагу тільки сертифікат з більшою кількістю балів», – наголосив заступник міністра освіти і науки.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *