У 20 школах Дніпропетровська триває реалізація проекту «Енергозбереження задля майбутнього». 16 лютого чергове практичне заняття «Енергетичний аудит. Енергетична ефективність» відбулося у дніпропетровській школі № 81. Школярі спробували себе в ролі справжніх енергоаудиторів – за допомогою тепловізора зафіксували основні місця тепловтрат будівлі й проаналізували, як можна заощадити шкільні теплоресурси.

Голова облради Євген Удод, який брав участь у занятті, зазначив: «Найкраще діти вчаться, коли їм цікаво та коли вони безпосередньо залучені до дії. Саме це є головним у практичних заняттях. У рамках проекту школярі самостійно проводять енергоаудит приміщень та отримують знання з енергозбереження. Далі вони разом із вчителями повинні спланувати енергоефективні заходи, які можна впровадити в їхній школі, розробити проект і виставити його на розгляд конкурсної комісії. Найкращі проекти отримають фінансування для їх реалізації».

У школі вже замінили 30 % вікон, вхідні двері, встановлено лічильники на всі види енергоносіїв та відремонтовані тепломережі (до 30 %), щоквартально проводиться моніторинг використання енергоносіїв.

Нагадаємо, в 2014 році 5 навчальних закладів Дніпропетровська стали переможцями конкурсу обласної ради «Енергозбереження задля майбутнього». На реалізацію проектів з енергозбереження на умовах співфінансування було виділено 350 тис. грн. з обласного бюджету.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА