У вівторок, 17 лютого, під час прямої телефонної лінії КМУ на запитання громадян щодо освіти відповідав заступник міністра освіти і науки Павло Полянський.
Найбільше дзвінків надійшло від батьків учнів із непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим, і здебільшого стосувалися питань отримання учнем українського атестата та вступу до українських вишів.
Батьки повідомили про те, що поінформовані про механізм переведення дитини в інший навчальний заклад, і  сьогодні учні успішно закріплюються в інших школах України для екстернатного проходження ДПА й отримання атестата державного зразка.

Однак, за їхніми словами, сьогодні найбільшою перешкодою для отримання атестата і складання ЗНО є проблемний виїзд із неконтрольованої на підконтрольну українській владі територію. Адже дуже важко отримати перепустку, що є обов’язковою для в’їзду на контрольовану територію. Павло Полянський зазначив, що це питання неодмінно розглянуть разом із силовими відомствами України, аби кожен випускник із тимчасово неконтрольованих територій міг отримати атестат за максимально спрощених умов на всіх етапах і нарівні з усіма абітурієнтами скористатися шансом на вступ до українських ВНЗ.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу