Минає рік, відколи на України розпочалася Революція гідності. Вона не лише сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. У Національному університеті ДПС України вшанували пам’ять нашого студента Дмитра Максимова та Героїв Небесної Сотні.

Указом Президента України щорічно 20 лютого відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні. Власне, вони не вважали себе героями, вони були звичайними людьми. Але в лицарському, героїчному пориві віддали найдорожче, що мали, – своє життя. І серед них білим птахом відлетів у безсмертя студент Державного податкового університету Дмитро Максимов. За покликом свого сумління він був одним із тих, хто творив українську Революцію гідності й загинув за її ідеали.

Пам’ятне слово надали В.В. Шашенко, завідувачу організаційно-методичної роботи з проблем виховання. Неможливо не погодитися з думкою, що нам треба рівнятися на таких сміливих патріотів, продовжувати розпочату ними справу і ніколи не забувати про їхній подвиг.

Вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні керуючий справами Ірпінської міської ради, учасник подій на Майдані М.В. Плешко. Згадувати події минулорічної давності зовсім непросто, але він впевнений, що всі герої живі доти, поки ми їх пам’ятаємо.

Голова профспілкового комітету студентів і курсантів університету Дмитро Педченко висловив думку молоді, що Дмитро Максимов навіки залишиться взірцем мужності, героїзму та високого патріотизму.

Протоієрей Храму Святого Миколая отець Василій закликав присутніх згадати у молитвах усіх тих, хто боровся та віддав своє життя за майбутнє нашої держави.

Коли зазвучала пісня «Над землею тумани» у виконанні учасників КМЦ «Сузір’я», стримати сліз було неможливо. Студенти  звернулися до Дмитра Максимова у своєму листі: «Сьогодні тебе немає поруч із нами, твої одногрупники вже отримали дипломи і реалізують себе в праці чи здобутті вищої освіти, проте ти лишився з нами назавжди. Назавжди юним, світлим, небайдужим, здатним на самопожертву заради кращого майбутнього свого народу, своєї нації, усіх тих, хто запам’ятав тебе героєм Небесної Сотні. І тому ми, твої коледжани, точно знаємо: герої не вмирають!»

Боляче згадувати події минулого року, але треба вірити, що сердечне світло Небесної Сотні вічно освітлюватиме шлях українському народу. Надзвичайно важливо у вирі повсякденного життя не забути тих, хто загинув в ім’я свого народу, зокрема й в ім’я нас із вами.

Слава Дмитрові Максимову, слава Героям Небесної Сотні Майдану, слава Україні!

 

Інформація  Національного університету ДПС України