17-18 лютого в Маріупольському державному університеті відбувся семінар «Світові стандарти журналістики» для студентів відповідної спеціальності та співробітників регіональних ЗМІ. Його організаторами виступили Академія української преси, Фонд Фрідріха Науманна за Свободу (ФРН) і МДУ, зокрема кафедра соціальних комунікацій. Тренерами запросили відомих українських медіаекспертів: голову Комісії з журналістської етики, засновника популярного видання «Дзеркало тижня» Володимира Мостового та президента Академії української преси, професора Валерія Іванова.

На відкритті семінару учасників привітав ректор МДУ, професор, Почесний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він наголосив на важливості подібних заходів для підвищення якості освіти майбутніх фахівців і подякував авторитетним гостям за те, що, попри складні обставини, вони знайшли можливість зустрітися з маріупольськими студентами та поділитися своїм досвідом, розглянувши надзвичайно актуальну тему «Світові стандарти журналістики».

Також до студентів звернулася керівник представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні та Республіки Білорусь Міріам Космель, яка розповіла про основні напрями діяльності Фонду, що фінансує численні проекти в 67 країнах світу і має 7 зарубіжних представництв.

Під час семінару тренери насамперед висвітлили теми журналістської етики та суспільної ролі журналіста. Також вони обговорили з учасниками вимоги до інформації, правила роботи з чутками, відокремлення фактів від коментарів, взаємини журналіста і влади, особливості роботи ЗМІ у період виборів. Не оминули увагою і способи захисту від зловживання свободою слова в контексті втручання журналіста в особисте життя.

Як зазначила декан філологічного факультету МДУ, завідувач кафедри соціальних комунікацій, професор Світлана Безчотнікова, студенти-журналісти регулярно відвідують семінари і тренінги, які проводяться у рамках грантових програм відомих міжнародних фондів: «Така освітня модель є результатом активної взаємодії МДУ, зокрема нашої кафедри, з українськими та зарубіжними партнерами. Її впровадження сприяє підвищенню конкурентоспроможності випускників університету і дає їм можливість успішно працювати як в Україні, так і за кордоном».

Програма семінару «Світові стандарти журналістики» була розрахована на два дні. За підсумками участі в проекті студенти отримали не лише поглиблені знання, які знадобляться їм у майбутній професії, а й спеціальні сертифікати Фонду Фрідріха Науманна (ФРН).

Перебуваючи в Маріуполі, президент АУП Валерій Іванов також зустрівся з педагогічним колективом та учнями Маріупольського міського ліцею. Обговорювався новий предмет шкільної програми – медіаосвіта. Концепцію впровадження медіаосвіти в Україні розробила Національна академія педагогічних наук України спільно з Академією української преси. У рамках договору про співпрацю ВНЗ з НАПН України, підписаного в 2006 році, Маріупольський державний університет, зокрема, аспіранти і викладачі кафедри соціальних комунікацій братимуть безпосередню участь у підвищенні медіаграмотності українських школярів.

За інформацією МДУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу