Під час брифінгу, що відбувся у Луганській обласній державній адміністрації 19 лютого 2015 року, міністр освіти і науки України Сергій Квіт наголосив на важливості реформ, впроваджуваних урядом України.

Зокрема, Сергій Квіт зазначив, що Міністерство освіти і науки відкрите для вирішення питань громадян, а реформи, спрямовані на поліпшення якості у вищій, середній і професійній освіті, здійснюються виключно на користь громадян України. «Важливо, щоб люди, незалежно від того, де вони перебувають: на контрольованій чи на непідконтрольній українській державі території, пам’ятали, що про них піклується держава», – наголосив міністр.

Як повідомив Сергій Квіт, сьогодні Міністерство працює над рамковим Законом «Про освіту» та законопроектом «Про професійну освіту». Планується, що до літа 2015 року ці законопроекти будуть подані у Верховну Раду України та розглянуті нею.

За словами міністра, на сьогодні існує 1400 професійно-технічних навчальних закладів, на базі яких, відповідно до закону «Про професійну освіту», створюватимуть регіональні центри та відбуватиметься укрупнення професійних закладів. «Важливо, що рішення з цих питань прийматимуть на місцях, у регіонах», – повідомив міністр. Спеціальні ради на місцях складатимуться з представників професійно-технічних навчальних закладів, місцевої влади і бізнесу, які зацікавлені в розвитку тих чи інших спеціальностей та опікуються питаннями забезпечення регіону кваліфікованими кадрами.

Під час брифінгу міністр освіти і науки повідомив, що отримує на особисту пошту велику кількість запитань і повідомлень від педагогів, які працюють на непідконтрольній українській владі території. Як зазначив Сергій Квіт, вчителі, які залишились на окупованих територіях, опікуються дітьми і підтримують їх, заслуговують на повагу, але, на жаль, Міністерство не може контролювати навчальний процес, програми та підручники, за якими навчаються діти.

Міністр відповів на запитання журналістів щодо пільг для студентів з окупованих територій. Зокрема, Сергій Квіт зазначив, що Міністерство освіти і науки зробило все можливе для переведення студентів вищих навчальних закладів з територій, де відбуваються бойові дії. «Ми зобов’язали всі університети України приймати на навчання всіх студентів з окупованих територій», – наголосив він.

Сергій Квіт нагадав, що з непідконтрольних українській владі територій було переміщено 25 закладів, 16 із яких – вищі навчальні заклади, решта – наукові установи. «У Міністерства немає жодної скарги на те, що комусь із студентів відмовили у переведенні або батькам у зарахуванні їхніх дітей до школи чи садочка», – наголосив Сергій Квіт.

Відповідаючи на запитання про патріотичне виховання, міністр повідомив, що проект Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, розроблений фахівцями Міністерства, зараз проходить громадське обговорення та буде впроваджений вже з нового навчального року.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу