Щороку 21 лютого носії 6 тисяч мов світу відзначають Міжнародний день рідної мови. З нагоди свята всім жителям Дніпропетровщини запропонували взяти участь в акції «24 години українською» та розмовляти виключно рідною мовою цілу добу. Про це під час прес-конференції розповів голова Дніпропетровської обласної молодіжної ради Сергій Кривогуз.
Сергій Кривогуз зазначив, що ідея акції «24 години українською» виникла в молоді Дніпропетровщини. Ініціативу підтримала облдержадміністрація, адже мета акції – відродити любов до рідної мови і допомогти людям подолати сором’язливість при розмові українською. А крім того, довести, що говорити українською не тільки не страшно, а й цікаво, зручно і престижно.

«Протягом останнього року мешканці Дніпропетровської області вкотре довели, що вони справжні патріоти своєї країни. Проте більшість людей тут розмовляє російською, хоча рідною вважає саме українську мову. Перейти в повсякденному житті на українську їм заважає відсутність практики, звичка, що сформувалася протягом багатьох років, можливо, просто бракує поштовху до цього. Акція дасть змогу не лише об’єднати однодумців протягом однієї доби, а й може для когось стати цим поштовхом. І, можливо, людей, які розмовляють українською, на Дніпропетровщині побільшає».

У рамках акції на центральній площі Дніпропетровська організатори пропонуватимуть всім охочим заповнити анкету учасника. Після цього вони пов’язуватимуть учасникові синьо-жовту стрічку – позначку людини, яка наступні 24 години говоритиме виключно українською. Реєструватися на акцію можна з 12-00 до 14-00 на центральній площі або в групі акції в Facebook.

«Також до участі в акції долучаться студенти – ми проведемо анкетування в кількох університетах. Ми проситимемо учасників залишити свої контакти, щоб потім з’ясувати, які проблеми і курйозні випадки, пов’язані з мовою, виникли у них цього дня», – повідомив голова проектного відділу Дніпропетровської обласної молодіжної ради Максим Ліушан.

              За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу