19 лютого у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (Волинська обл.) військовослужбовцям Збройних сил України, звільненим у запас, учасникам АТО вручили сертифікати з перекваліфікації.

З 10 жовтня до 30 грудня 2014 року 28 слухачів із числа колишніх військових проходили навчальний курс професійної підготовки за програмою «Менеджмент підприємницької діяльності».

У Луцьку такий проект реалізовувався вперше. Навчання проходило в рамках проекту «Україна – Норвегія. Професійна перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні» у співпраці з Міжнародним фондом соціальної адаптації та Мінсоцполітики.

Основна мета проекту – зменшити вплив негативних соціальних наслідків економічних реформ і реформ оборонного сектора України на звільнених у запас військовослужбовців і членів їхніх сімей.

Привітали військовослужбовців зі здобуттям нової професії ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації, керівник проекту «Україна – Норвегія» Володимир Рубцов, головний спеціаліст відділу соціальної та професійної адаптації колишніх військовослужбовців Міністерства соціальної політики України Борис Венгер, заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, декан інституту економіки та менеджменту Любов Ліпич, завідувач кафедри фінансів та оподаткування Микола Карлін. Усі вони впевнені, що таке перенавчання сприятиме підвищенню професійної конкурентоспроможності військовослужбовців на ринку праці України, зростанню рівня добробуту сімей військовослужбовців шляхом їх працевлаштування, розвитку підприємництва серед військових та організації сімейного бізнесу, а також допоможе колишнім службовцям силових структур адаптуватися до умов цивільного життя.

Ректор Ігор Коцан побажав військовим використати здобуті знання та стати успішними в житті, а також подякував Міжнародному фонду соціальної адаптації за участь у досить серйозній програмі. Натомість президент фонду Володимир Рубцов запевнив, що Норвегія і надалі підтримуватиме Україну, в Луцьку ж продовжиться перенавчання військових у рамках проекту «Україна – Норвегія».

Цього дня випускники курсів отримали сертифікати СНУ імені Лесі Українки, дипломи і сертифікати Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Норвегія та Університету Нурланда.

Безперечно, сьогодні університет – це ключ до вирішення соціальних проблем, що назріли в Україні. Відповідно, ректорат і науково-педагогічний склад ВНЗ докладають максимум зусиль до самореалізації та самоутвердження військовослужбовців у новому житті, поза статутом і військовими наказами.

   За інформацією СНУ імені Лесі Українки

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу