Упродовж тижня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини (Черкаська область) проводилися патріотичні заходи, присвячені вшануванню пам’яті загиблих земляків воїнів-інтернаціоналістів, учасників буремних подій на київському Євромайдані в листопаді 2013-го – лютому 2014-го та на сході нашої країни.

Тиждень пам’яті розпочав концерт-реквієм «Ніхто не забутий, – ніщо не забуте…», організатором якого виступила студентська рада мистецько-педагогічного факультету. Зворушливими були виступи запрошених воїнів-інтернаціоналістів. Сивочолі мужні воїни, учасники воєн в Анголі, Афганістані, поділилися своїми моторошними спогадами про те, як виконували свій інтернаціональний обов’язок. Вони побажали молоді цінувати, берегти, любити та захищати свою Батьківщину. В пам’ять про ті трагічні часи студенти підготували тематичні відеоролики, авторські вірші, пісні, танці. Продовжився захід вшануванням світлої пам’яті Героїв Небесної Сотні та бійців АТО, які полягли в боротьбі за вільну, демократичну, єдину Україну. Пам’яті українських Ангелів студенти присвятили вірш «Небесна сотня», хореографічні постановки «Небесну Сотню, Господи, прийми», «Війна», пісню «Повертайся, солдате».

На базі історичного факультету наступного дня відбувся вечір пам`яті «Герої не вмирають!», приурочений річниці трагічної загибелі Небесної Сотні. Його учасниками стали студенти-історики та учні уманських шкіл. До програми вечора ввійшли фотовиставка, відеосюжет «Хронологія Революції гідності», патріотичні авторські вірші та пісні, розповіді про українських Героїв, студентський флешмоб.

Хвилюючими прозовими і поетичними творами вшанували Небесну Сотню під час тематичного літературного вечора студенти факультету іноземної філології. Захід був оповитий національно-патріотичною атмосферою. Студенти доречно цитували лорда Джорджа Байрона: «Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може», і робили висновок, що любов не можна нав’язати чи виховати – вона сама приходить у серце.

На фізико-математичному факультеті організували зустріч із представниками Уманського взводу 2-го батальйону Національної Гвардії України,  учасниками АТО Миколою Біланом та Юрієм Барилюком. Студенти уважно слухали розповіді бійців, яким неодноразово збирали гроші, речі, надсилали листи. Наприкінці зустрічі організатори подякували воїнам за зустріч і  побажали миру, добра і перемоги.

Естафету вшанування загиблих Героїв України активно підхопили й інші факультети. Студентська молодь намагалася якнайкраще підготувати заходи, підібрати зворушливі фото-, аудіо- та відеоматеріали. Щоразу в глядачів на очі наверталися щирі сльози скорботи, щеміло серце від невимовного болю. Вигуками «Герої не вмирають! Слава Україні! Слава Нації! Україна – понад усе!» завершувалися пам’ятні заходи.

Університетська спільнота в скорботі схилила низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. Герої справді не помирають, але пам`ять про них має властивість розчинятися з плином часу, зі зміною поколінь. Тому дуже важливо у вирі повсякденного життя ніколи не забувати про тих, хто поклав своє життя на вівтар національної свободи та гідності. Світла пам’ять нашим Героям!

За інформацією УДПУ ім. Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу