У рамках проведення Дня інтеграції на базі СЗШ № 9 м. Києва відбулися районний семінар бібліотекарів ЗНЗ «Бібліотека – територія єдності» та семінар педагогів-організаторів ЗНЗ «Інтеграція виховного процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів». Заходи проводили з метою впровадження в практику роботи шкільних бібліотекарів і педагогів-організаторів інноваційних технологій щодо формування науково-дослідної та творчої діяльності учнів. Директор школи Світлана Кучук ознайомила учасників семінару із навчальними та творчими досягненнями учнівського та педагогічного колективу. Заступник директора з навчально-виховної роботи Проскура О.І. у виступі «Мрії попелюшки, або Новий функціонал шкільної бібліотеки» поділилась досвідом роботи шкільної бібліотеки щодо формування читацької компетенції учнів, ознайомила з впровадженням інтегрованих технологій навчання у школі. Заступник директора з виховної роботи Удовицька-Скляренко Л.А. у доповіді «Інтеграція виховного процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів» ознайомила присутніх із виховним аспектом впровадження інтегрованих форм навчання у виховний процес.

Присутні відвідали виховний захід «Духовний скарб українського народу – запорука єдності нації!», під час якого учні 5-х класів розповіли про традиції, свята та обряди українського народу. Практичний блок семінару містив подорож у світ бібліотечних уроків (класовод 2-Б класу Ковальчук Л.П. і бібліотекар Кравченко Г.І.), інтегрованих уроків, які підготували вчителі школи, майстер-класу (педагог-організатор Штак В.М. та керівник гуртка Колоколова Л.В.).

За круглим столом працівники бібліотек та педагоги-організатори обговорили питання щодо запровадження моделі організації навчально-виховного процесу з провідною роллю шкільної бібліотеки, формування національної свідомості школярів через систему виховної роботи педагога-організатора.