20 лютого в актовій залі Національного університету Державної податкової служби України відбувся вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні «Шевченко і Майдан». Його підготували студенти І?ІІІ курсів юридичного, обліково-економічного факультетів, факультету фінансів і банківської справи та факультету економіки і оподаткування під керівництвом Калити О.П. – заступника завідувача кафедри української словесності та культури. 

Символічним є те, що події на Майдані збіглися в часі з 200-річчям великого сина України Тараса Шевченка. Сьогодні, коли минув рік від часу трагічних розстрілів у центрі Києва, студенти, вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, серед яких був і наш коледжанин Дмитро Максимов, читали зі сцени твори Тараса Шевченка, співали пісні, декламували вірші, присвячені героям. Адже поетичні рядки, пропущені крізь серце, допомагають нам зберегти пам’ять про загиблих і передати її нащадкам.

Дивовижно, але багато поетичних рядків Кобзаря сьогодні звучать в унісон думкам, прагненням, сподіванням українського народу, надихають, підтримують, вселяють віру. Зі сцени лунали уривки з поем Т. Шевченка «Гайдамаки», «Кавказ», «Єретик», вірші поета.

Герої Небесної Сотні стоять в одному ряду з героями УПА, героями Крут – серед тих, хто душу й тіло поклав за нашу свободу. Із темного екрану на сцені світлими очима дивляться десять юних ангелів Небесної Сотні – студенти віком від 17 до 23 років, цвіт нації.

Мільйонам українців не однаково, якою буде Україна, яким шляхом вона піде. У кожного з нас у серці звучать слова Кобзаря: «Та не однаково мені, як Україну злії люде присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять… Ох, не однаково мені».

Герої не вмирають. Небесна Сотня захищає нас із небес. Їх висока жертовність завжди стоятиме на варті нашого сумління. Наш обов’язок – продовжити на землі їхню велику справу.

За інформацією НУ ДПСУ