За підтримки Міністерства освіти і науки України, Західного наукового центру НАН України, та понад 20 підприємств Хмельницький національний університет отримав грант від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках проекту «Польська допомога 2015» спільно з товариством «Інтеграція Європа–Схід» на створення Спеціалізованої лабораторії комплексних досліджень природних мінералів.

Стратегічна мета проекту «Еко-інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів» полягає у зміцненні ринкових позицій українських підприємств на основі реалізації інноваційних та екологічно безпечних технологій використання мінеральних сорбентів для очищення стічних вод і відновлення природних ресурсів.

У Хмельницькому національному університеті тривалий час займаються розробкою інноваційних технологій для використання в промисловості природного мінералу сапоніту значні родовища якого знаходяться в Хмельницькій області. Науковці університету мають досвід роботи з вивчення сорбційних властивостей природних мінералів, для підвищення ефективності технологічних процесів очищення промислових стічних вод. Розробка інноваційних технологій раціонального використання сорбентів із врахуванням їх регенерації дасть змогу досягти максимального видалення забруднень із стічних вод і забезпечити екологічність виробництва.

Варто зазначити, що це не перший проект у співпраці з товариством «Інтеграція Європа – Схід», у 2012-2014 роках у Хмельницькому національному університеті було успішно реалізовано проекти «Екооперація», «Полонійний науковий мультицентр», проект підтримки вивчення польської мови, а також організовано 4 польські мовні школи для молоді з України в Kельцах, у яких взяло участь майже 100 охочих із Хмельницького та Вінниці.

Реалізація проекту «Еко-інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів» у ХНУ сприятиме зміцненню польсько-українського співробітництва, збереженню природних ресурсів і підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.

За інформацією відділу міжнародних зв’язків ХНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *