Нещодавно 900 талановитих учнів Запорізької області завітали на ІІ (обласний) етап Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук України. Захід традиційно проводиться на базі ЗНУ, викладачі якого керують засіданнями секцій та оцінюють наукові роботи і публічні виступи учнів. За результатами конкурсу-захисту найкращі учні-науковці представлятимуть нашу область вже на Всеукраїнському рівні.

Привітали гостей на відкритті МАН і представники адміністрації Запорізького національного університету: перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та проректор з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Вони розповіли учням та вчителям про досягнення вишу, його високі позиції в загальнонаціональних рейтингах і запросили абітурієнтів узяти участь у безкоштовних пробних тренінгах із ЗНО, що проходитимуть на базі ЗНУ. До речі, юні науковці Запорізької області гідно представили наш край на загальноукраїнському рівні конкурсу минулого року – 37 із них стали переможцями третього етапу конкурсу. Для порівняння, у 2013 році лише 27 школярів нашого краю вибороли призові місця в фіналі МАН. Про це на пленарних засіданнях кожного з напрямів розповіли представники Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – Віктор Захарчук, Олександр Базь, Валентина Хіврич та Оксана Устименко. Після пленарних засідань, які відбувалися за напрямами одразу в чотирьох корпусах Запорізького національного університету, учасники МАН продовжили працювати за секційними засіданнями. Викладачі ЗНУ, керівники секцій, поділилися своїми враженнями від захисту учнями наукових робіт. За словами декана факультету іноземної філології, доцента Галини Морошкіної, найбільше враження на неї справили запитання, які ставили старшокласники одне одному. Вони засвідчили про те, що школярі читають серйозні наукові статті, а також уміють оперувати лінгвістичними термінами на рівні студентів вишів. У настільки високому рівні підготовки старшокласників міста й області є заслуга й викладачів ЗНУ, які проводили консультації не лише для викладачів-керівників наукових робіт, але й для старшокласників.

Після завершення захисту робіт найкращі дослідження були відзначені компетентним журі, а переможці обласного етапу конкурсу МАН (І-ІІІ місця) та їхні учителі були нагороджені грамотами.

Попереду на переможців ІІ етапу МАН чекає напружена робота, адже вони мають лише тиждень, щоб доопрацювати результати своїх досліджень і подати їх на Всеукраїнський етап, що відбуватиметься в Києві.

 Прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *