5 березня Освітній портал “Педагогічна преса” транслював вебінар “Особливості визначення результатів ЗНО-2015”. На запитання відповідав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Вебінар “Особливості визначення результатів ЗНО-2015” можна переглянути в записі на цій сторінці.

До старту зовнішнього незалежного оцінювання залишається дедалі менше часу, а у майбутніх абітурієнтів і досі немає відповідей на багато запитань. Щоб остаточно пояснити особливості проведення ДПА та ЗНО-2015, УЦОЯО спільно з Освітнім порталом “Педагогічна преса” організували вебінар за участі Ігоря Лікарчука.

Під час прямого включення із зали засідань МОН Ігор Лікарчук дав відповіді на запитання щодо визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року, зокрема, «порогового бала» та результатів державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання.

10 грудня Ігор Лікарчук також відповідав на запитання, які кожен охочий міг залишити на нашому сайті в коментарях під відеотрансляцією. Як це було, ви можете подивитись тут.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

63 коментар до “Вебінар! Ігор Лікарчук розповів про особливості визначення результатів ЗНО-2015”
 1. доброго дня, хотів дізнатися: як учасник бойових дій, можу я вступити вищій навчальний заклад, якщо в мене атеестат зно 2012року, політичним становищем не міг приймати учась в зно2015 адже безспосередьньо знаходився взоні ато, всі необхідні документи можу подати: посвіченя учасника бойових дій, витяги з наказу

  1. Шановний пане Віталію, Ви маєте шанс вступити до ВНЗ за результатами вступних іспитів. Відповідні зміни щодо цього внесено до “Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році”. Те, що цікавить Вас, є у VIII розділі:

   VIII. Участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти

   Брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі мають право:
   особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 07 березня 2008 року за № 189/14880, через які вступники не проходили зовнішнє незалежне оцінювання;
   особи, звільнені з військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу.

   Ознайомитись з цим документом Ви можете на нашому сайті за посиланням:http://pedpresa.com.ua/130997-130997.html
   Або на сайті Міносвіти: http://www.mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/06/25/ministerstvom-yusticziyi-zareestrovano/

   Бажаємо успіхів!
   Освітній портал “Педагогічна преса”

 2. Добрий день! Прошу дати роз”яснення щодо подання заяв по пріоритетності 5 вузів. Якщо є можливість вибирати по три спеціальності в кожному, то як нумерувати заяви? Наприклад дитина хоче поступати по спеціальності правознавство, але по результатам ЗНО вона може обрати в одному йще дві спеціальності. Але більше цікавить “правознавство”, то чи можна нумерувати по черзі “правознавство” по п”яти вузах 1, 2, 3, 4, 5, а потім по-черзі інші спеціальності

 3. Якщо з усіх предметів буде “склав”,то ця людина поступає на денну форму(бюджет) одразу,чи будуть як в минулому році потім балли за ЗНО і рейтингова шкала на сайті “Конкурс “?

 4. Университеты будут формировать проходные баллы только после того, как будут опубликованы рейтинги по результатам тестов?

 5. Чи не простіше було б опублікувати зразок тестового зошита з укр.мови і літератури?? Відпала б значна частина запитань.

 6. Я знаю, що можна подавати документи в 5 ВНЗ на 3 чого: факультетів чи спецальностей?

 7. Скажіть, будь-ласка, згідно листа МОН “Про закінченя навчального року та проведення ДПА у 2014-2015 н.р.” учні 11-х класів мають можливість складати ДПА з української літератури. Ви ж, щойно сказали що таке ДПА не проводиться. Як усе ж таки правильно?

 8. В якому документі вказаний перелік поважних причин, що дають право здавати ДПА з української мови?

 9. Чи зможе абітурієнт обрати, у випадку, якщо він буде зарахований до 2 чи більше ВНЗ, той, куди він хоче вступити?

 10. учень звичайної загальноосвітньої школи зможе скласти поглиблений рівень математики?

 11. Доброго дня. Чи потрібно виставляти річні оцінки з мови і літератури до 24 квітня? Чи потрібно вичитати програму з даних предметів? Дякую

 12. Добрий день! Яким чином буде проводитися ЗНО з української мови та літератури? Дякую!

 13. Живу в Москве, но являюсь гражданином Украины. Могу ли поступить в институт имея 2 судимости?

 14. Скажіть будь-ласка, якщо комісія визначить пороговий бал, наприклад, 124 бали, а університет визначив вже зараз 100 балів, то чи може учень подавати документи у ВНЗ?
  Якщо я потрапляю у 6 університет (за пріорітетністю) на бюджет, то чи можу я подати в будь-який інший вуз документи на контракт?

 15. Вы сказали, что вузы определяют для себя проходные баллы.
  А если этот балл будет ниже того, который определит как пороговый экспертная группа.
  Например, вуз установит 100 баллов проходными, а экспертная комиссия постановит, что все, кто набрал ниже 120, не сдали тест.

 16. У цьому році учні складатимуть ЗНО з української мови та літератури 24 ківтня. ЗНО з мови зараховуватиметься в атестат як ДПА. Скажіть, будь ласка, чи можливе те, щоб ЗНО з літератури зараховувалося також в атестат???????

 17. Ігоре Леонідовичу, скажіть, будь ласка, пороговий бал буде однаковий і для базового рівня, і для поглибленого рівня тесту??

 18. Добрий день!
  Якщо учень пише поглиблений рівень, яка оцінка буде ставиться за ДПА: поглибленого чи базового рівня?

 19. Ігоре Леонідовичу, будь ласка, скажіть, якщо абітурієнта видалять за порушення процедури з тесту української мови і літератури, що буде з оцінкою ДПА?

 20. У наказі про ДПА 2014/2015 н.р. зазначено, що причинами не явки на ЗНО з української мови та літератури випускників може не тільки смерть родичів, явищ техногенного, але й інші обставини (я так розумію, що це може бути довідка про хворобу, яку важко отримати в лікарні).

 21. Скажите, пожалуйста, правильно ли я поняла – проходной балл по каждому предмету будет свой и будет оглашаться после каждого теста, а не в конце всех этапов тестирования?

 22. Як будуть оцінюватися результати ЗНО? Яку мінімальну кількість балів треба набрати, щоб “скласти”? Який поріг треба перейти?

 23. Доброго дня! В мене таке питання: якщо абітурієнт не вступив в жодний вищий навчальний заклад на бюджет, то у нього буде змога вступити на контракт

 24. Скажіть, будь ласка, людина, що закінчила перший курс, матиме можливість вступити на бюджет на іншу спеціальність?
  Чи може вплинути на це бал ЗНО?

 25. Якщо ЗНО випускник не склав, то він отримує в атестат оцінку початкового рівня чи здає ДПА в школі?

 26. Доброго дня! Скажіть будь ласка, кожний ВНЗ сам собі виставляє пороговий бал для подання документів? Дякую!

 27. Доброго дня! Шановний, Ігоре Леонідович! Скажіть будь ласка, що являє собою “рейтинг”, який абітурієнт має заповнювати перед подаванням документів до навчального закладу?

 28. Доброго дня, Ігор Леонідович, скільки контрактних місць буде у цьому році?

 29. З якою метою проходила апробація тестів у форматі ЗНО в режимі онлайн. Що це дасть??? Чи вплинуть його результати на складання тестів основної сесії???

 30. Здравствуйте.Скажите пожалуйста,когда придет оповещение о местах проведения ЗНО?

 31. Добрый день!
  Подскажите,пожалуйста, можно ли на базовом уровне набрать 200 баллов? Или же существуют какие-либо ограничения?

 32. Доброго дня! Скажіть будь-ласка так як цього року введений формат СКЛАВ, НЕ СКЛАВ, то якщо з вибраними мною трьох предметів ЗНО я склав два, а один не склав, в такому випадку я зможу подавати сертифікат в приймальну комісію ВНЗ?

 33. Добрый день!
  Скажите пожалуйста, сократилось ли по сравнению с прошлым годом кол-во бюджетных мест в ВУЗах?

 34. У меня вопрос такой,вот допустим в прошлом году по английскому вместе с сочинением можно было набрать 56 тестовых баллов,а какой в этом году будет минимальный пороговый балл(хотя бы примерно)?

 35. Доброго дня! Маю запитання щодо апеляції на результати. Після апеляції результати не будуть змінюватися в нижчу сторону, тобто тільки підвищуватимуться чи залишатимуться незмінними?

 36. Шановний Ігоре Леонідовичу!
  Наскільки я розумію, ті, що обрали поглибленний рівень отримають два сертифікати. Як буде оцінюватися робота учня, якщо він не відповів правильно не на одне питання з поглибленного рівня?

 37. Ігоре Леонідовичу,мене цікавить за яким методом будуть оцінювати зно за методом Беука чи Ангофа? Дивлячись на два методи,я зрозумів,що поріг,за методом ангофа набагато менше пройдуть чим за методом Беука і читаючи форуми там говорилося,що за методом Ангофа прохідний бал з математики може в цьому році коливатися від 20-24 тестових балів, це правда? Адже дивлячись на це, шкала буде надто диспропорційна і і проміжки в рейтинговій шкалі будуть приблизно так іти 100 108 116 124 і так до 200 Мене дуже це цікавить .І розкаіть ще детальніше про метод беука. я читав що визначення цим методом порогового бала залежить від ситуації в державі,економічного становища.Обгрунтуйте написане про метод беука. Але головне питання яким же методом будуть визначати цьогорічний пороговий бал .
  .

 38. Доброго дня! Чи будуть результати тестування з української мови відомі за декілька днів після тестування (так як і в минулому році)?

 39. Як повинен зорієнтуватися випускник щодо випробування з української мови та літератури, якщо він бажає вступати у виш за кордоном і тому не потребує сертифікатів із ЗНО. Для оцінки в атестат чи повинен він виконувати завдання тільки з мови у екзаменаційному зошиті ЗНО, чи мусить ще й відповідати на питання з літератури?
  З повагою

 40. Ігоре Леонідовичу, скажіть, будь ласка, яку оцінку за ДПА з української мови отримає учень 11 класу, якщо за ЗНО отримає “не здав”? Він отримає 1 чи втратить можливість отримати атестат в цьому році?

 41. Щодо ДПА у 2016 році. Чи ведеться обговорення того, які предмети будуть винесені на ДПА у форматі ЗНО у 2016 році? Варто такі рішення приймати хоча б до початку навчального року. Це було б чесно по відношенню до учнів та вчителів.

 42. Щодо роботи експертних комісій з визначення порогу “склав/не склав”. У яких нормативних документах регламентується їх робота? Я таких документів не знайшов. У регіональному центрі відповіли, що ці документи – на затвердженні в МОН. Коли їх опублікують? Чи може вони вже оприлюднені?

 43. Шановний Ігоре Леонідовичу!
  Ми розуміємо, що питання проведення державної підсумкової атестації знаходиться в компетенції Міністерства освіти і науки. Чи можете Ви прокоментувати суттєві розбіжності з питань складання ЗНО з української мови та літератури, результати якого зараховуватимуться як ДПА з української мови, між Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти та наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.15 № 192 “Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році”. Також у листі Міністерства від 20.01.2015 № 1/9-21 “Про деякі питання проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2014/2015 н.р.” чітко прописано “Якщо випускник через поважні причини не зміг скласти ЗНО з української мови і літератури в основну сесію, то він має пройти ЗНО під час додаткової сесії. Відповідно атестат він отримає пізніше”. Ця остання теза ставить всіх випускників у рівні умови. В іншому разі певна частина випускників будуть шукати причину неявки на ЗНО, щоб складати ДПА (переказ) в навчальному закладі. Якщо не будуть внесені зміни МОНУ, то можна попередньо підрахувати, які зайві витрати держава понесе під час проведення ЗНО.

 44. Доброго дня. При встановленні приоритетів до ВНЗ абітурієнта буде зараховано лише до першого і не буде вибору між тими, куди його могли б, наприклад, зарахувати на бюджет? якщо його зарахували до першого, але на контракт, то він не зможе дочекатися поки зарахування пройде по всім факультетам і вже потім вибирати куди йому йти?

 45. Скажите, если русский язык сдавать на ЗНО, он будет считаться как иностранный? Во многие ВУЗЫ для поступления нужно сдавать на ЗНО иностранный язык, а русский язык таким является?

 46. Доброго дня. Можливо, питання не зовсім стосується результатів ЗНО, проте дуже цікавить. На testportal немає інформації про встановлення пріоритетрності ВНЗ. На якому етапі цю пріоритетність потрібно буде визначати і яким чином. Якщо це не має відношення до ЗНО, то можливо порадите, куди звернутись, щоб дізнатися. В приймальних комісіях кількох ВНЗ мені не змогли нічого пояснити.

 47. Здравствуйте, почему разная информация по поводу работы экспертной группы? В вашей статье “У день проведення тестування, через три години після його початку, експерти отримають сертифікаційну роботу (тест), із якою працюють учасники зовнішнього незалежного оцінювання, та самостійно визначать імовірність виконання кожного її завдання мінімально підготовленим абітурієнтом. Після опрацювання сертифікаційної роботи експерти вказують також відсоток учасників, які, на їхню думку, повинні подолати поріг «здав/не здав». А в Днепропетровском центре сказано , что Засідання експертних груп буде проходити наступного дня за днем проведення тесту (основна, додаткова сесія) у Дніпропетровському РЦОЯО (м. Дніпропетровськ, вул. Новоселівська, 27). Как вы это прокомментируете ?

 48. Доброго дня!Скажіть будь ласка чи будуть виставлятись на сайті Мінстерства Освіти України на 2 години тести з укр.мови , як в 2014 році?І як дізнатися о котрій годині це буде?

 49. Доброго дня! Мене як шкільного адміністратора цікавить питання: як бути з уроками української мови і літератури після 24 квітня? Ставити в розклад чи ні, проводити чи ні? Жоден відділ освіти не дає рекомендацій і щодо того, як юридично правильно організувати засвоєння програмового матеріалу до вказаної дати, щоб вичитати усі теми, знання яких необхідні при здачі ЗНО. Дякую.

 50. Як відомо, ті, що обрали поглиблений рівень отримають два сертифікати. Чи впливає на визначення балу сертифікату базового рівня те, що ми пишемо роботу поглиблено?

 51. Доброго дня. У мене таке питання, який буде прохідний бал з укр мови та укр літ, щоб получити запрошення на інші предмети ЗНО.

 52. Доброго дня. Відповідно до наказу №319 від 14.04.2008 випускники 11-х класів не атестовані з будь-якого предмету для отримання документа про повну загальну середню освіту можуть надалі продовжити навчання за екстернатною формою. Тобто, якщо випускник 11 класу не зареєструвався для проходження ЗНО з української мови він не матиме оцінки ДПА з української мови, і в 2015 році не отримає атестат?? І зможе отримати атестат лише в наступному році, закінчивши екстернат??

 53. Доброго дня! Після того, коли визначать результати ЗНО, на сайті буде вивішено таблиці переведення тестових бадів у рейтингові (так само, як і минулого року)? Чи за новим методом цих таблиць не буде?

 54. Протягом якого часу буде визначено пороговий бал “склав/не склав” після написання тесту абітурієнтами?

 55. Шановний Ігоре Леонідовичу! Прошу дати роз’яснення з такого питання. Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1120 чітко передбачено, що результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників ствршої школи 2015 року. Однак, наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.15 № 192 прописано: “Атестація в 11 класі для учнів, які не з’явилися для її проходження через поважні причини (смерть членів сім’ї чи близьких родичів, надзвичайні ситуації природного та техногенного походження, інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють з’явлення на атестацію), учнів вечірніх шкіл, які не будуть вступати до вищих навчальних закладів, проводиться у навчальному закладі у формі переказу”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *