26 лютого 2015 року в Посольстві Чеської Республіки за участі першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха відбулася зустріч із представниками міжнародних організацій, що надають технічну та експертну допомогу з питань освіти.
Перший заступник міністра Інна Совсун подякувала Посольству Чеської Республіки, представникам міжнародних організацій за підтримку Міністерства освіти і науки та розповіла про  реформи, здійснювані Міністерством.

Зокрема, Інна Совсун зазначила, що сьогодні Міністерство освіти і науки розробляє законодавство для середньої освіти, працює над нормативно-правовими актами в рамках імплементації Закону «Про вищу освіту» та над створенням Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Перший заступник міністра також повідомила, що МОН розробляє новий перелік галузей знань і спеціальностей підготовки фахівців вищої освіти відповідно до міжнародної кваліфікації освіти, і Міністерство завдячуватиме міжнародним партнерам за експертну думку та співпрацю з цього питання.

За словами Інни Совсун, у рамках імплементації Закону «Про вищу освіту» важливим кроком для університетів стане формування нових навчальних планів, завдяки яким виші зможуть укрупнювати й оптимізувати певні дисципліни. «Вже з наступного навчального року ми сподіваємося побачити результати. Формування навчальних планів надасть університетам можливість проявити власну автономію», – наголосила перший заступник міністра освіти і науки.

Міністерство освіти і науки удосконалює сферу підготовки наукових кадрів. Зокрема, Інна Совсун зазначила, що на громадському обговоренні перебуває документ про порядок присвоєння вчених звань. Сьогодні, відповідно до положення щодо здобуття звання професора, існує вимога про написання підручника чи посібника. «Ми пропонуємо зовсім інші критерії – знання іноземної мови, підтверджене міжнародним сертифікатом, публікації у виданнях, що індексуються в провідних міжнародних наукометричних базах, обов’язкове стажування за кордоном, участь у міжнародних дослідницьких проектах», – наголосила Інна Совсун.

Міністерство освіти і науки працює над створенням Інституту освітньої аналітики на базі державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», робота якої припиняється в результаті реорганізації. Міністерство, на думку Інни Совсун, потребує аналізу інформації та не має можливості збирати та обробляти статистичні дані. «Процес реформ проходить складно, але ми намагаємося зробити його максимально прозорим і зрозумілішим для суспільства», – запевнила Інна Совсун.

Як повідомила перший заступник міністра, відповідно до нещодавно прийнятого Закону «Про вищу освіту», вищі навчальні заклади І-ІІ ступенів акредитації перейдуть до системи професійно-технічної освіти. Щодо процесу створення Національного агентства із забезпечення якості освіти, то він потребує підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема, проведення тренінгів і семінарів для співробітників агентства. Інші напрями співпраці з міжнародними організаціями – це курси підвищення рівня знань з іноземних мов, міжнародна академічна мобільність, обмін представниками адміністрацій університетів, допомога у підготовці інформації університетів щодо міжнародних можливостей тощо.

Інна Совсун акцентувала на важливості підтримки представниками посольств та міжнародних організацій реформ освіти та зазначила, що освіта – це один із пріоритетів для побудови майбутнього країни.

У свою чергу, представники посольств і міжнародних організацій розповіли про роботу, що ведеться в напрямі допомоги МОН з осені 2014 року, та пообіцяли підтримку й сприяння реформуванню освіти в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *