24 лютого місто Маріуполь Донецької області відвідала голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, яка провела ряд зустрічей із представниками педагогічної громадськості міста.

Програма візиту народного депутата України була сконцентрована в стінах Маріупольського державного університету. Цей вибір обумовлений високим авторитетом МДУ як центру якісної підготовки фахівців і його важливою роллю у розвитку науково-освітнього потенціалу Донецького регіону та зміцненні міжнародних зв’язків України.

Під час екскурсії університетом ректор МДУ, професор Костянтин Балабанов зазначив, що, попри напружену ситуацію в місті і регіоні, колектив Маріупольського держуніверситету працює злагоджено й ефективно, думає про перспективи і майбутнє ВНЗ, міста і країни. Відчуваючи всебічну підтримку Міністерства освіти і науки України, керівництво університету продовжує робити все необхідне, щоб молодь отримувала якісну освіту, що відповідатиме високим міжнародним стандартам.

У Маріуполі Лілія Гриневич провела низку зустрічей, зокрема з керівниками загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, фахівцями управління освіти Маріупольської міської ради та Маріупольського науково-методичного центру, директорами технікумів, коледжів та училищ, а також науково-педагогічними працівниками та студентським активом вищих навчальних закладів міста: Маріупольського державного університету, ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», Азовського морського інституту Одеської національної морської академії.

Мета зустрічей – обговорення прийнятого Закону України «Про вищу освіту», а також закону «Про освіту», розробка якого наразі триває. Серед нововведень, які чекатимуть на українців згідно з новим Законом «Про освіту», – запровадження 12-річної програми загальної середньої освіти та скасування випускних підсумкових атестацій на базі шкіл.

Протягом тривалого спілкування з педагогами і науковцями Маріуполя народний депутат України отримала чимало запитань. Так, викладачі вищих навчальних закладів цікавилися, яка система оцінки якості знань студентів є більш об’єктивною, чи буде подовжено фінансування держзамовлення на підготовку фахівців із різних спеціальностей, яким чином проявлятиметься фінансова самостійність ВНЗ. Також обговорювалися нововведення, які передбачає Закон України «Про вищу освіту», зокрема, зменшення навчального навантаження педпрацівників ВНЗ.

По завершенні зустрічей Лілія Гриневич подякувала за теплий прийом і висловила надію на продовження плідного діалогу, що допоможе привести вітчизняне законодавство у відповідність до потреб суспільства.

За інформацією МДУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу