Цього разу засідання вченої ради Національного університету “Львівська політехніка”  розпочалося з приємної події. Було оголошено текст подяки від командира окремої 80-ї аеромобільної  бригади полковника Ковальчука керівникові Навчально-технічного центру перспективних технологій професору Михайлові Климашу, заступнику директора центру доценту Василю Романчуку та начальникові відділу АТС Максиму Малахову за надану військовикам допомогу в організації спеціального зв’язку на основі сучасних телекомунікаційних технологій. Це дало змогу поліпшити контакти командування частини з Міністерством оборони й окремими підрозділами бригади. Захисники Вітчизни отримали, зокрема, мобільні телефони, які не прослуховуються.

Ректор “Львівської політехніки” професор Юрій Бобало доповідав про виконання бюджету за 2014 рік і показники кошторису університету на 2015 рік.  Акцент у виступі було зроблено на коштах спецфонду, тобто зароблених колективом ВНЗ. Торік цей фонд становив  93 мільйони гривень, 64 % з яких отримані завдяки освітнім послугам.  Як і в попередні роки, найбільше коштів надходило до спецфонду з інститутів права та психології, економіки та менеджменту, архітектури, комп’ютерних наук та інформаційних технологій.

Завідувач кафедри прикладної математики професор Петро Костробій запитав у ректора про ймовірне підвищення оплати за навчання через високу інфляцію, зростання тарифів на комунальні послуги. Ректор на це відповів: “Це дуже болюче питання. Будемо думати, радитися і приймати рішення. Ми можемо втратити кошти. Та головне – не втратити майбутніх студентів, адже платоспроможність населення є низькою”.

Надходження до спецфонду з інших структурних підрозділів університету, зокрема  технопарку, не були виконані у повному обсязі через те, що кошти на їх діяльність блокувалися казначейством. Минулого року відчутно скоротилося придбання нової комп’ютерної техніки. Брак коштів спонукав вдатися до проведення більшого обсягу ремонтно-будівельних робіт власними силами, зокрема студентськими будівельними загонами.

За словами ректора, зведений бюджет 2015 року становитиме понад 681 мільйон гривень, спецфонд очікується в сумі 177 мільйонів гривень. Виконання університетського кошторису буле надзвичайно напруженим. Адже лише за комунальні послуги доведеться заплатити майже 50 мільйонів гривень.

Очільник університету наголосив на надзвичайній важливості виконання заходів з енергозбереження. Цього року планується розпочати роботи з підсилення фундаментів XIX і XX корпусів, завершити ремонт корпусу на вулиці Коновальця, в гуртожитку № 1. Упродовж року триватимуть також ремонти аудиторій, місць загального користування,  у таборах відпочинку тощо. У селищі Морському завершене берегоукріплення.

Ректор закликав працівників “Львівської політехніки” частіше відпочивати у таборі “Політехнік-4” у селі Зозулі на Львівщині. У цьому чудовому куточку природи можна поєднувати відпочинок із науковою роботою, проведенням конференцій, круглих столів тощо.

У прийнятій із цього питання ухвалі вчена рада університету надала право  ректорові коригувати показники бюджету  на 2015 рік залежно від доведених лімітів загального фонду та економічної ситуації в державі.

Новообраний проректор із наукової роботи “Львівської політехніки” професор Наталія Чухрай доповідала з двох питань порядку денного: “Результати виконання фундаментальних та прикладних досліджень університету у 2014 році”  і “ Про виконання Комплексної програми підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів на 2011-2015 роки”. Коло проблем щодо поліпшення стану справ у цій сфері окреслено в прийнятих  ухвалах вченої ради. Йдеться, зокрема, про вдосконалення положення про конкурс науково-дослідних робіт,  критеріїв оцінювання та конкурсного добору фундаментальних  і прикладних досліджень. Ще один пункт ухвали стосується необхідності сформувати перелік конкурентноздатних і комерційно-придатних розробок на основі результатів виконання науково-дослідних робіт та представлення їх потенційним замовникам.

Вчена рада поставила вимогу посилити контроль за ефективністю виконання дисертаційних робіт, за якістю добору аспірантів та докторантів і науковим рівнем дисертаційних робіт, а також проаналізувати ефективність роботи наукових керівників (наукових консультантів) та врахувати результати аналізу при їх призначенні.

Ректор Юрій Бобало, коментуючи доповіді професора Наталії Чухрай, наголосив, що часто-густо наукові керівники відпускають аспірантів і докторантів, так би мовити, на самоплив, не тримають їхню роботу під постійним контролем, не заслуховують їхніх звітів на засіданнях вчених рад. За минулі 5 років в університеті планувалося підготувати 150 докторів наук, а фактично ж підготовлено лише 60.

На засіданні вченої ради відбулася жвава дискусія щодо такого показника в рейтингу ВНЗ, як цитування в престижних наукових журналах. Висловлювалися думки, що це формальний показник, що він не відображає реального доробку того чи іншого науковця.  Натомість ректор нагадав присутнім відомі слова В.Черчилля: “Демократія — погана форма правління, але нічого кращого людство поки не придумало”.  Так і з індексом цитування.

Таємним голосуванням члени вченої ради “Львівської політехніки” за пропозицією Національного антарктичного центру висунули директора Інституту геодезії професора Корнилія Третяка та професора кафедри фотограмметрії Володимира Глотова на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки України 2015 року за цикл робіт “Структура і динаміка геофізичних полів як відображення еволюції геосфер у Антарктиці”.

            Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *