27 лютого на засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства під головуванням заступника міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка розглядали чотири основні питання: щодо соціально-правового захисту дітей, які переселилися з території проведення АТО чи залишилися в районі її проведення; про щорічну державну доповідь “Про становище дітей в Україні” (за 2013 рік); стосовно запровадження єдиного загальнодержавного інструментарію оцінки потреб дитини та сім’ї як механізму прийняття рішень у найкращих інтересах дитини; про завдання, організацію діяльності та підготовку орієнтовного Плану роботи Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства на 2015 рік.

“Нашою стратегічною метою має стати створення доброзичливого середовища для виховання, навчання та розвитку дитини, системна, ефективна реалізація дитячих прав та інтересів, створення національної системи попередження та протидії втягнення дітей у збройні конфлікти”, – сказав, відкриваючи зібрання, Сергій Устименко.

А також він наголосив, що найближчим часом будуть розроблені системні заходи, що дадуть змогу дітям – учасникам чи жертвам збройного конфлікту, – отримувати соціально-психологічну реабілітацію; сприятимуть об’єднанню сімей, розлучених внаслідок збройного конфлікту.

За словами заступника міністра, сьогодні найбільшу стурбованість викликає становище дітей, які проживали та проживають у районі проведення антитерористичної операції. Тож у Мінсоцполітики створено координаційну групу з питань перевезення дітей із зони конфлікту до безпечних регіонів і тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях.

Крім того, за поданням обласних, Київської міської державних адміністрацій складено перелік 275 установ і закладів (з яких 156 – системи освіти, 48 – системи охорони здоров’я, 37 –  системи Мінсоцполітики та 34 заклади оздоровлення і відпочинку всіх форм власності), у яких можна розмістити 15 176 дітей.

Із 24 січня Мінсоцполітики щоденно здійснює моніторинг  діяльності притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та стану функціонування дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей, які перемістилися з Донецької та Луганської областей, виплати їм державної соціальної допомоги та грошового забезпечення.

За матеріалами Мінсоцполітики

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу