5 березня 2015 р. о 14:00 в Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка однієї картини.

 Акварель «Київський університет», виконана Тарасом Шевченком разом із Михайлом Сажиним, надійшла до ДХМ до пам’ятної дати — сторіччя від дня смерті Тараса Шевченка. Саме цими днями відвідувачі матимуть унікальну нагоду побачити роботу на власні очі, ознайомитися з історією та технікою її створення і спробувати виявити саме Шевченкову «руку» у творі.

На відкритті виставки мистецтвознавець Володимир Кулічихін прочитає лекцію про здобутки Тараса Григоровича, людини всебічно розвиненої й обдарованої, у царині графіки та живопису.

Минулого року країна відзначала 200-річний ювілей Шевченка. Цей урочистий привід збігся у часі з трагічними подіями в Києві. Тож ми мали обмаль часу, але й водночас чимало вагомих причин, аби переосмислити значення Великого Кобзаря у справі утвердження національної ідеї. Цьогоріч наша країна опинилася у ще скрутнішому становищі, а слова Пророка ще більше стверділи й стали на сторожі біля нас. Та, сподіваємось, наш «світанок» уже близько, й «в сім’ї вольній, новій» ми належно вшануємо пам’ять Шевченка й переосмислимо образ «насупленого вусаня», що дивиться на нас із холодних постаментів, — відтак кожен носитиме в собі «свого Шевченка».

Вхід на захід 5 березня безкоштовний.

 Адреса музею: Дніпропетровськ, вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
вихідні – понеділок, вівторок
Тел. 744-60-35, 47-33-38

За інформацією Дніпропетровського художнього музею