3 березня на брифінгу «Реформування шкільної освіти в місті Києві» заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко зазначила, що розпочато роботу над новою освітньою програмою.

Уперше освіта в Києві фінансується з державного бюджету за рахунок освітньої субвенції, але коштів катастрофічно бракує. Де брати? По-перше, треба посилювати контроль за витрачанням коштів, а по-друге, варто залучати батьків до співфінансування.

Крім того, як зауважила Ганна Старостенко, пріоритетом на кілька наступних років буде забезпечення енергоефективності. Зокрема, серед заходів з енергозбереження було запропоновано подовжити весняні канікули, адже за час осінніх і зимових канікул Києву вдалося заощадити понад 30 мільйонів гривень.

Окремо на брифінгу порушили питання харчування молодших школярів. Попри те, що ціни на продукти зросли, київська влада все-таки знайшла на це гроші.

За словами заступника голови КМДА з гуманітарних питань, уже розроблено рекомендоване меню на два тижні для всіх навчальних закладів  столиці. Відтепер учні 1-4 класів  споживатимуть не гарячі обіди, а гарячі сніданки.

«Ми пропонуємо новий метод проведення закупівлі продуктів харчування за рамковими угодами на загальноміському рівні», – зауважила Ганна Старостенко. А також пояснила, що місто «проводитиме тендери на закупівлю продуктів харчування, визначатиме кілька переможців, які запропонують найоптимальнішу ціну і якість продуктів, а райони зможуть укладати угоди з переможцями цих тендерних торгів».

Серед найактуальніших проблем нині й створення нових місць у дитсадках, адже протягом навчального року кількість дітей збільшилась на 11 тисяч,  це дітки із зони АТО.

Однак, щоб забезпечити більш ефективне використання ресурсів у системі освіти, треба насамперед подолати корупцію. Тут мають допомогти батьки, навіть попри те, що лише 10 % батьків готові боротися за покращення якості освіти, за прозорість витрачання коштів, – наголосила на брифінгу Оксана Макаренко, представник громадської організації «Батьківський контроль».