На базі Запорізького національного університету відбувся III обласний етап міжрегіональних та обласних учнівських олімпіад 2014 – 2015 навчального року. Учні демонстрували свій рівень знань із таких дисциплін: іспанська мова, педагогіка та психологія, фізичне виховання. Варто зазначити, що учнівські олімпіади з іспанської мови і педагогіки та психології на базі ЗНУ проводилися вперше.

Учнівська олімпіада з іспанської мови проходила за сприяння науково-педагогічних працівників факультету іноземної філології ЗНУ. У ній взяли участь 14 осіб, на яких очікувала напружена робота: аудіювання, читання, написання твору та усної теми іспанською мовою.

Вітаючи учасників олімпіади під час урочистого відкриття заходу, декан факультету іноземної філології доцент Галина Морошкіна побажала їм творчої наснаги, успіхів і перемоги. Знаковим є й те, що за сприяння факультету іноземної філології ЗНУ в Запорізькій гімназії № 50 із поглибленим вивченням французької мови було розпочате вивчення іспанської мови як другої іноземної. Це досить яскравий показник роботи факультету, адже в Запоріжжі поглиблено вивчали іспанську мову лише в гімназії № 2 ім. Лесі Українки, учні 9-10 класів якої і взяли участь у III обласному етапі учнівських олімпіад.

Знання учнів оцінювали члени журі: завідувач кафедри романської філології і перекладу, доцент Ірина Шаргай, доценти кафедри романської філології і перекладу Надія Стрюкова та Оксана Телкова, викладачі цієї ж кафедри Ганна Клименко та Марія Биба й асистент кафедри Анастасія Олійник.

В олімпіаді з фізичної культури, що проходила за сприяння факультету фізичного виховання ЗНУ, взяли участь близько 70 учнів 10 – 11 класів шкіл міста й області. Вони демонстрували  свою фізичну підготовку та знання в різноманітних конкурсах і спортивних іграх: баскетбол, гандбол, футбол (для хлопців) і волейбол (для дівчат), гімнастика, акробатика, човниковий біг, потрійний стрибок із місця тощо. Також на учасників змагання очікувала перевірка туристичних знань та умінь: встановлення намету, в’язання вузлів і вміння користуватись туристичною технікою. Не менш важливими були й теоретичні знання школярів із історії олімпійського руху та методики фізичного виховання, які вони продемонстрували, відповідаючи на 80 запитань тесту. До складу журі увійшли: декан факультету фізичного виховання ЗНУ, професор Микола Маліков, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту факультету фізичного виховання ЗНУ, професор Анатолій Конох, а також відомі спортсмени.

На олімпіаду з педагогіки і психології завітали 48 старшокласників із різних спеціалізованих середніх навчальних закладів Запоріжжя й області – Василівської гімназії «Сузір’я», Дніпрорудненської гімназії «Софія», Веселівської районної різнопрофільної гімназії тощо. Учні прибули на олімпіаду в супроводі шкільних психологів та учителів. Предметну комісію очолила декан факультету соціальної педагогіки та психології  ЗНУ, доцент Ольга Пономаренко. Перевірку робіт здійснювали: професори кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Олександр Гура та Наталія Шевченко, професор кафедри акторської майстерності Галина Локарєва, доцент кафедри практичної психології Наталія Губа, доцент кафедри практичної психології Юлія Паскевська та інші.

До речі, не без участі науково-педагогічних працівників юридичного факультету Запорізького національного університету відбувалася олімпіада з правознавства, що проходила в Запорізькому Січовому колегіумі.  Кількість учасників у ній була найбільшою – 70 учнів старших класів. Цікаво, що в ній здебільшого брали участь учні 9-10 класів, і лише 18 осіб – одинадцятикласники. Таким чином, учні невипускних класів, особливо із загальноосвітніх шкіл, змогли випробувати свої сили: вони ще мають достатньо часу, аби підготуватися до вступу до вишів на правничі напрями. До складу комісії олімпіади увійшли викладачі ЗНУ: голова – декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, а також члени журі – доцент кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков, доцент кафедри конституційного та трудового права Михайло Віхляєв, доцент кафедри цивільного права Анна Шарая, завідувач кафедри кримінального права та правосуддя, доцент Віктор Сабадаш. Оцінювали роботи учнів і вчителі – вчитель правознавства Запорізької гімназії № 11 Ірина Романютенко та викладачі КЗ «Запорізький Січовий колегіум».

У рамках проведення обласного етапу учнівських олімпіад у ЗНУ також провели майстер-класи для викладачів, а учні могли дізнатися більше про умови вступу до університету та підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу