Нещодавно п’ятикурсник економічного факультету спеціальності «Міжнародна економіка» Костянтин Меркулов повернувся із закордонного піврічного стажування з Чехії. Він здобув стипендію на навчання в рамках міжнародного проекту «HUMERIA» програми «ERASMUS MUNDUS», що впроваджується в Запорізькому національному університеті та координується відділом міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами.

Навчався Костянтин в Університеті Масарика – вищому навчальному закладі, заснованому в 1919 році. Розташований виш у місті Брно (чверть його мешканців – студенти), історичному центрі Моравії. А названий на честь Томаша Масарика – видатного чеського державного діяча і першого президента Чехословаччини. Це другий за кількістю студентів університет у Чехії, що налічує 9 факультетів і понад 200 кафедр.

Втілити заповітну мрію – побувати на закордонному стажуванні – студенту ЗНУ Костянтину Меркулову вдалося не з першої спроби. Ще третьокурсником він подавав документи на здобуття подібних стипендій, але тоді набрати потрібну кількість балів не вдалося. Тож хлопець намагався підвищити свій рівень володіння англійською: відвідував освітні курси, переглядав фільми англійською, читав статті та книги. І це спрацювало.
Як розповідає хлопець, від України стипендію на навчання в Чехії в розмірі тисяча євро на місяць здобули близько 20 осіб.

Костянтин мав змогу півроку вивчати п’ять предметів, які обирав самостійно: «Управління бізнес-проектами», «Операційний менеджмент», «Бізнес-логістика», «Англійська мова» (до речі, за підручником, який був знайомий Костянтину ще за навчання в Запорізькому національному університеті), а ще – «Скелелазіння». З останньої дисципліни заняття тривали у спеціально обладнаному спортивному залі із 9-метровою стіною. З фізичної підготовки також можна було обрати волейбол, бокс тощо.

Навчання тривало три дні на тиждень, тож у вільний від нього час у хлопця була можливість подорожувати. Звісно, не тільки Чехією, але й Європою. До речі, для студентів у Чехії працює чимало структур – студентська агенція, Чеська автомобільна компанія та інші, що готують вигідні та економні пропозиції подорожей для молоді.

Проживав студент у гуртожитку: на вибір пропонували кімнати з різним рівнем комфорту та оплатою. Кожен факультет Університету Масарика розташований в окремому корпусі, має власну тематичну бібліотеку, чимало комп’ютерних класів із вільним доступом до мережі Інтернет. Дуже багато часу приділяли іноземним студентам університетські спільноти: міжнародний студентський клуб, міжнародний відділ та інші. Вони організовували свята-презентації певної країни, спільні настільні ігри, туристичні прогулянки за місто, до лісу, в похід 10-кілометровими стежками.

Стажування завершилося для Костянтина вдало, а серед найближчих планів хлопця – спроба взяти участь ще в одній міжнародній програмі на здобуття стипендії для українців та громадян інших країн, щоб мати змогу поїхати в один із вишів Вишеградської групи (Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща). Костянтин обрав Варшавський університет. І вже надіслав до нього пакет документів та отримав від ВНЗ згоду прийняти студента.

Якщо ці плани здійсняться, майбутньому економісту вдасться саме в Польщі отримати диплом магістра, після чого він би хотів спробувати себе в галузі міжнародної економіки.

А поки що після повернення до Запоріжжя на нього чекало важливе випробування – сесія. Але і його хлопець вже подолав і знову поринув у навчання на рідному економічному факультеті Запорізького національного університету.

 

Прес-центр ЗНУ