У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 6 та 7 березня проводили українсько-німецький форум «Освіта, наука, інновації в університетах: актуальні виклики». Захід було організовано Міністерством освіти і науки України та Федеральним міністерством освіти і наукових досліджень Німеччини.

Метою форуму є налагодження тісної співпраці між МОН України та Федеральним міністерством освіти і наукових досліджень Німеччини (BMBF), між Спілкою ректорів України та HRK (German Rector’s Conference), між вищими навчальними закладами України та університетами Німеччини у сфері освітянських програм, наукових досліджень та інновацій в університетах, налагодження академічної мобільності студентів, викладачів, науковців.

На пленарному засіданні форуму виступили міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, ректор КНУ академік Леонід Губерський, директор відділу зі співпраці з країнами Східної Європи Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Німеччини Майкл Шліхт. Після пленарного засідання робота продовжилася в секціях. Учасники обговорили питання забезпечення якості освіти, інтернаціоналізації вищої освіти та успішні моделі комерціалізації наукових досліджень у вишах.

Сергій Квіт у вступній промові говорив про  зближення науки і освіти.

Як зазначили самі організатори, захід проходив не стільки у форматі конференції, скільки воркшопу, дискусії. За результатами форуму створено робочі групи за відповідними напрямами, аби надалі підтримувати контакти та розвивати співпрацю з німецькою стороною.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу