Надання психотерапевтичної допомоги цивільному населенню і військовослужбовцям, які зазнали психологічних травм у зоні АТО, – основне питання, що розглядатиметься на черговому засіданні Президії НАПН України. Захід відбудеться 12  березня  2015 року о 14:00 у залі засідань Президії за адресою  м. Київ, вул. Артема, 52-А.

У НАПН України функціонують кілька наукових установ і підрозділів, що опрацьовують психологічну тематику. Головні з них – Інститут психології імені Г. Костюка, Інститут соціальної та політичної психології, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи. З перших днів Майдану більшість науковців-психологів Академії працюють волонтерами, надаючи допомогу безпосередньо тим, хто її потребує.

В Інституті психології відкрито Кризовий центр медико-психологічної допомоги населенню, при якому цілодобово працює триканальний телефон довіри. За угодою між Інститутом психології та Інститутом медицини праці НАМН України ведеться медико-психологічна реабілітація військових і бійців з АТО. Програма спільної діяльності має назву «Дорога зцілення», в межах якої проводиться індивідуальна і групова робота.

Волонтерські ініціативи Інституту соціальної і політичної психології були об’єднані в діяльності Методичного реабілітаційного центру, створеного наприкінці лютого минулого року. Впродовж року проведено близько 70 заходів, зокрема десять багатоденних і п’ять виїзних (зокрема, у звільнених районах Донецької та Луганської областей) загальною тривалістю майже 450 фізичних годин. Цими тренінговими і навчально-практичними проектами охоплено понад 560 осіб. Розроблено кілька програм інтенсивного навчання фахівців-психологів, соціальних працівників, педагогів, готуються відповідні посібники. Щотижня працює вечірня група відновлення ресурсу для тренерів і волонтерів.

У соціальній мережі Фейсбук волонтери центру створили дві активні групи, до яких приєднується дедалі більше людей, які знаходять інформаційну підтримку і можливість обговорити свої потреби в колі фахівців. Група «Соціально-психологічний методичний реабілітаційний центр», метою якої є висвітлення навчальних матеріалів, електронних книг, відео для фахової роботи з реабілітації постраждалих (розміщено понад 160 матеріалів, що нараховують майже 80 переглядів кожний). Ця група об’єднує понад 500 фахівців. Група «Информационный майдан», завданням якої є аналіз інформаційного простору і пропагування ефективних способів протистояння різним маніпуляціям, об’єднує 366 осіб, щомісячно продукує понад 50 аналітичних публікацій.

В останній рік особливу увагу психологічних інститутів і центру було приділено питанням роботи фахівців із постраждалими внаслідок бойових дій на сході України, переселеними з АР Крим і Севастополя. Зокрема, для цих потреб із допомогою громадських організацій підготовлено до друку, видано й розповсюджено низку посібників і методичних рекомендацій. Разом із ЮНІСЕФ проведено серію навчальних семінарів із проблематики надання психологічної допомоги постраждалим дітям. З допомогою іноземних фахівців підготовлено 400 українських спеціалістів до роботи з цими категоріями дітей у Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій, Харківській областях.

Прес-служба  НАПН  України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *