На базі Криворізької міської психолого-медико-педагогічної консультації нещодавно відбулося засідання родинного клубу «Барвінок» для педагогів і родин, що виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Мета заходу – підвищення рівня поінформованості учасників в питаннях організації та проведення психолого-педагогічної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

У заході взяли участь голова Криворізької міської благодійної організації «Сонячні діти Криворіжжя» Мельничук Н.В., заступник директора Дніпропетровського методичного обласного психолого-медико-педагогічного центру Мулявко Л.В., завідувач Криворізької міської психолого-медико-педагогічної консультації Карман Т.О., консультанти Криворізької міської психолого-медико-педагогічної консультації, вчителі-дефектологи комунальних закладів «Навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу – загальноосвітня школа I ступеню» №№ 278, 291.

Розглядалися питання партнерської взаємодії педагогів і родини в навчанні та вихованні дітей з особливими освітніми потребами та дітей із синдромом Дауна.

Вчитель-дефектолог і вихователь спеціальної групи НВК № 291 (Сошенко Н.Д., Ніколенко Н.А.) представили інтерактивні технології для соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами. У практичній частині зустрічі пройшли два майстер-класи з проведення корекційної роботи з дітьми, які мають проблеми в розвитку інтелектуальної, емоційної та поведінкової сфер. Проведено тренінг на тему «П’ять шляхів до серця дитини» та анкетування батьків щодо розвитку дитини.

Учасники заходу обмінялися думками щодо інклюзивного навчання дітей з ООП у загальноосвітньому навчальному закладі та окреслили питання, що потребують обговорення в подальших зустрічах.

            За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА