Стартував ІІ Міжнародний конкурс найкращих робіт із комп’ютерного моніторингу стану довкілля України серед учнів та студентів, що проводиться під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Учасниками можуть бути будь-які особи віком до 28 років, які мають статус учня чи студента навчального закладу.

Приймаються роботи, присвячені моніторингу стану природних ресурсів та процесу чи наслідків їх забруднення з використанням комп’ютерних засобів або інформаційних технологій (фото чи відеофіксація з прив’язкою фото до електронної карти; результати аналізу даних спостережень із використанням комп’ютерних програм; плакати або відеофільми з елементами екологічного моніторингу, синтезовані на комп’ютері; квадракоптери та безпілотні літаки для аерофотознімання; програмно-технічні вимірювальні системи та пристрої; програми для обробки даних космічної та аерофотозйомки; веб-сайти, геопортали, екологічні соціальні мережі чи додатки до мобільних пристроїв для покращення доступу населення до даних екологічного моніторингу і даних про стан природних ресурсів; комп’ютерні стратегічні ігри, де передбачений моніторинг стану довкілля, тощо).

Перевага надається роботам, які, по-перше, мають високу соціальну значущість і цінність для практики, по-друге, є оригінальними і в яких особистий внесок автора був найбільшим, по-третє, роботи, де не просто виявлені екологічні проблеми, а автором запропоновано, як їх вирішити, та на якихось прикладах уже продемонстровано, як він це зробив.

Допускається подавати роботи, що були переможцями будь-яких інших конкурсів, окрім робіт, які були переможцями цього ж торішнього конкурсу.

Обов’язковою умовою для усіх робіт є прив’язка (хоч би як приклад) до конкретних реальних географічних об’єктів природи чи джерел забруднення з вказанням їх координат чи місць розташування на картах території Україні.

Прийом робіт на конкурс здійснюється до 20 квітня 2015 р. через сайт конкурсу. Для подачі роботи слід зареєструватись на сайті конкурсу і далі дотримуватись інструкцій оргкомітету. Оцінювання робіт у І турі проводиться членами міжнародного журі теж через інтернет (без публікування інформації про авторів – тільки девізи робіт).

12 травня (День екологічної освіти) буде оголошено переможців І туру.

ІІ тур пройде 22 травня 2015 (Міжнародний день біологічного різноманіття) у Вінницькому національному технічному університеті. Переможці отримають цінні призи від спонсорів (цифрову техніку, у т.ч. кольорові принтери із вбудованими сканерами і ксероксами, зарядні пристрої на сонячних батареях, флешки тощо). Також для переможців за рахунок спонсорів планується турне мальовничими місцями заповідного фонду України.

Роботи оцінюються (І ступеня – одна робота, ІІ – до двох робіт, ІІІ – до трьох робіт) окремо серед учнів і студентів у трьох номінаціях (за рішенням журі та оргкомітету кількість номінацій може бути розширена):

– «Найкраще інформаційне наповнення»;

– «Найбільш комплексне дослідження»;

– «Найкраща комп’ютерна реалізація».

Переможці ІІ туру (та їхні керівники) отримають дипломи за підписом міністра екології та природних ресурсів України й керівництва оргкомітету конкурсу.

Нагадаємо, що умови конкурсу, зокрема вимоги до оформлення та критерії оцінювання робіт, є в Положенні, розміщеному на сайті конкурсу: http://ecomon.vntu.edu.ua.

Контактна інформація оргкомітету: (0432) 43-77-22, 59-82-91, 59-84-77

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу